Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV havi bérletet szeretnék...

BKV havi bérletet szeretnék vásárolni! Nyugati pályaudvar környékén hol lehet venni? Ill. mit kell hozzá vinnem? Személyi igazolványt és fényképet? Hány cm-es legyen a fénykép?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, 10.500 Ft a felnőtt havi BKV bérlet! Ez érvényes HÉV-re, vonatra, Volán buszokra is Budapest határán belül?

Pl. Ha a Déliben felszállok a vonatra, jön a kalauz és felmutatom a BKV bérletem az jó?

Nyugati körül hol tudok havi bérletet váltani? A Metró pénztárnál, ahol 10 m-es sor van mögöttem és én fényképet adok oda a pénztárosnak feltartom a sort ezt így kell vagy másutt lehet venni?



2013. aug. 12. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Lemész a Nyugati aluljáróba, és ott tudsz venni. Az árát jól tudod asszem (nekem együtt van a volán kiegészítővel, és úgy fizetek 22.400,- Ft-ot, de szerintem ennyi a bp-i bérlet ára).

Ha még nincs bérletigazolványod, akkor egy rendes igazolványkép kell hozzá. Az igazolvány maga 200,- Ft körül van. Ott rögtön odaadják, semmi különös nem kell hozzá. Igen, ott tartod fel a sort. Nem tart tovább normál esetben 1-2 percnél a dolog.


Ezt a bérletedet csak elővárosi vonatokon tudod használni, és csak Bp. határán belül. Ilyen részen csak felmutatod, igen, és kész.


Bp-n belül mindenre érvényes, korlátlanul, Bp-n kívül kiegészítő jegy kell.

2013. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idei évtől már nem szükséges bérletigazolvány, személyi igazolvánnyal is használható a BKV-bérlet, ez esetben annak a számát kell ráírni.


[link]


"A bérletszelvény csak érvényes általános vagy VOLÁNBUSZ-BKSZ bérletigazolvány, személyi igazolvány vagy kártya formátumú jogosítvány egyikével együtt használható, amelynek sorszámát az első utazás megkezdése előtt tintával, olvashatóan, javítás nélkül be kell írni a bérletszelvény megfelelő rovatába."

2013. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugatinál a metróbejáratoknál vagy a vasúti pénztárakban tudsz bérletet venni, az ár stimmel. Bérletigazolványt tök felesleges venni, a személyid, jogsid, útleveled is megteszi és így nincs szükség fotóra sem.


Érvényesség: a BKK által megrendelt összes busz, villamos, troli, metró, HÉV, fogaskerekű járaton Budapest közigazgatási határán belül. A Volán-társaságok esetén csak a kijelölt elővárosi járatokon érvényes (ez lefedi az elővárosi vonalak többségét), vasúton pedig a hely- és pótjegyköteles vonatokon nem érvényes, a többin igen. Gyorsvonati pótjeggyel igénybe vehető vonatokra is felszállhatsz vele, ha megveszed a gyorspótjegyet. Volán és MÁV esetén is a városhatárig érvényes a bérlet. BKK hajón csak munkanapokon érvényes.

2013. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hűűű srácok, nekem ez kicsit magas! Leegyszerűsítem, havi BKV bérletet szeretnék venni! Akkor már nincs is BKV csak BKK van?


Azonkívül már készítem a fényképemet itthon, hogy a Metró pénztárnál ha rám kerül a sor, mögöttem 30 személy tolong, ekkor átnyújtom a kiszolgálónak a személyi igazolványom (azt hiszem lakcím bejelentő nem kell), egy színes igazolványkép fotómat és 10.500 Ft-ot!


-Jó napot! Kérek egy BKV vagy BKK havi bérletet!

Azt hittem így kell!


Most meg kiderül, hogy fénykép sem kell? Akkor személyi igazolvány se kell?


Akkor csak 10.500 Ft kell és más semmi?

Oda adják és képet sem kell ráragasztanom csak rá kell írnom a személyim számát és kész?

2013. aug. 13. 19:37
 5/5 anonim válasza:

Nah, ha te tudnád, hogy hogy megy ez...

Diákbérletre is rá kell írni a diákig. számát, de szerintem ember nincs, aki ráírná. Magasról tojnak rá.


Odamész, elmondod milyen bérlet kell, kifizetned és viszlát.

Nem is ott ragasztották volna rá a képet, ne hülyíts már.. :D Régen kellett külön bérletigazolvány, na de nem ragasztották rá a képed. Mekkora butaság..

2013. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!