Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mely törvény, jogszabály...

Mely törvény, jogszabály alapján teheti meg a Közterület fenntartó embere, hogy a BKV ellenőrnek kiadja az adataim? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
BKV járatain bliccelni nem törvénytelen, nem is szabálysértés, semmilyen törvénybe semmilyen szinten nem ütközik. Namármost a közterület fenntartó tudtommal akkor igazoltathat, ha szabálysértést vagy bűncselekményt követ el valaki (parkolás, utcán árusítás, stb) és ezáltal tudja pénzbíráságra büntetni az illetőt. Viszont ismétlem: nem szabálysértés és nem bűncselekmény bliccelni, így PONTOSAN mely törvény alapján van joga emiatt megbüntetni/kiadni az adataim a helyszínen (vagy később) a közteresnek a BKV ellenőr felé?

2013. aug. 28. 16:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

"BKV járatain bliccelni nem törvénytelen, nem is szabálysértés, semmilyen törvénybe semmilyen szinten nem ütközik."


A BKK utazási feltételeiben le van írva, hogy érvényes jeggyel, vagy bérlettel kell rendelkezned.

Ha felszállsz a járatok egyikére, vagy a metró peronzár vonalán belülre mégy, azzal elfogadod az utazási feltételeket.


A bliccelést így már szabálysértésnek is vehetjük.


Kérdés?


(Aki ellenőriz, az pedig a BKK alkalmazásában álló ellenőr. A BKV már csak a járatokat közlekedteti, egyebet nem tesz.)

2013. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem szabálysértés. Nézz utána. A BKV egy cég, akinek a szolgáltatását blicceléskor úgy veszed igénybe, hogy nem fizettél érte. A szabálysértés egy törvény, előírás megsértése (pl utcán, engedély nélkül árusítasz, esetleg pl. régen: x 0,8 ezrelék véralkohol szinttel autót vezetsz, stb.).
2013. aug. 28. 17:26
 3/22 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy szerintem felesleges azon lovagolni, hogy BKK vagy BKV - a lényeget érti mindenki. :)
2013. aug. 28. 17:27
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

Akkor áruld el, mivel magyarázod azt, amikor iskolai házirend szegésért valaki ellen fegyelmi eljárás indul? Mégis hogyan lehet ellene hivatalos eljárást indítani, hiszen az iskola nem törvényeket hoz...?


Olyan hülye vagy kérdező, hogy ennél nem is lehetnél hülyébb. Úgy látszik, elég begyöpösödött iq-betyár vagy ahhoz, hogy felesleges legyen küzdeni azért, hogy megértsd, miben nincs igazad. Maradj csak ilyen debil, gondolkozz így, és remélem ezerszer is megbüntetnek a BKV-n.

2013. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

??? Szerintem te kimaradtál az iq-osztásnál :) A fegyelmi eljárás nem hivatalos, rendőri vagy bírói segítség által végrehajtott művelet. Nem is értem, hogy miről beszélsz :D

A szabálysértés az egy TÖRVÉNYI szabály megsértése, nem pedig egy adott iskola vagy cég szabályainak megsértése.

Ha valaki törvényi szabályt sért, akkor intézkedhet a rendőr vagy a közterület fenntartó.

Ha egy iskola szabályait valaki megsérti, az az iskolán belüli szabálysértés.

Azt sem tudod, hogy miről beszélsz. Hány éves vagy? 16? :D

2013. aug. 28. 17:50
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerződésszegésnek viszont elmegy.

És azért felelősségre vonható vagy.


(Mint említettem, azzal, hogy felszállsz a járatra, vagy a metró peronzárvonalán belülre lépsz, elfogadod az Utzási Feltételek nevű szerződést.)

2013. aug. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nyugodtan kérdezz meg egy ügyvédet, hogy a BKV járatain bliccelni az szabálysértés (törvényileg, nem pedig csak úgy, hogy a cég szabályait sérted meg - nem szó szerint kell értelmezni a szabálysértést), vagy bűncselekmény.

Egyik sem, hidd el. :)

2013. aug. 28. 17:56
 8/22 A kérdező kommentje:

Na ezaz, szerződésszegés. És ennyi. Semmi más.

Ha te szerződést szegsz (pl nem fizeted ki a telefonszámlád a Vodafonnak), akkor kijönnek a rendőrök vagy a közteresek? :) Naugye....

És szép lassan eljutunk odaáig, hogy felfogjátok a kérdésem:

mivel a bliccelés csak szerződésszegés, ezért milyen jogon kéri el a személyes adataimat a közterület fenntartó? Nyilván azért, mert a BKK ellenőrnek nem kell odaadnom, de a közteres csak szabálysértés és bűncselekmény miatt "büntethet".

2013. aug. 28. 17:58
 9/22 anonim ***** válasza:

Ééérdekes megközelítés.


Szerintem a rendőr/közterületfelügyelő igazoltathat bármikor.

Azt hogy kiadhatja-e az adataidat, azt nem tudom mi szabályozza, de valószínűleg törvényesen csinálják.

2013. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A rendőrnek is (kivéve, ha fokozott ellenőrzést rendelnek el) közölnie kell, hogy miért igazoltat + ugye nyilván tettenéréskor.

A közteres pedig csak akkor, ha konkrét eset van, tehát pl. utcán árul valaki és nincs engedélye.

De ezekben csak 80%-an vagyok biztos.

Egyébként nem olyan biztos az, hogy teljesen törvényes a dolog... sok olyan eset volt már, amikor x idővel később derült ki, hogy valamit törvénytelenül csináltak, vagy volt egy kiskapu valamelyik féllel szemben.

Ezért is tettem fel a kérdésem, de úgy látom, hogy a másik kommenteló/válaszoló csak kötözködni tud és "jókívánságokat" küldeni, de érdemben válaszolni azt nem. :)

2013. aug. 28. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!