Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lejár a diákom. Érvényes még...

Lejár a diákom. Érvényes még a bérlet?

Figyelt kérdés
Most október 31-ig volt érvényes a diákom. Az októberi bérlettel normál esetben november 5-ig lehet utazni. De ugye a diák már nem érvényes novemberre. Akkor már nem használhatom november 5-ig a bérletem? :(
2013. okt. 30. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor már nem vagy jogosult a kedvezményre.
2013. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha BKV bérletről van szó akkor érvényes. Nemrég írtam ez ügyben a BKV-nak email. Íme a hivatalos válasz:


Tisztelt XY Úr!


Társaságunkhoz 2013. október 30-án érkezett elektronikus levelével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy diákbérlettel történő utazáshoz érvényes diákigazolványra van szüksége. 2013. második félévére érvényesített diákigazolvány esetében az érvényesség október 31-ig tart. Amennyiben 31-e előtt vásárolt havi tanuló bérletet, úgy azt még használhatja annak lejáratáig.



Bízunk abban, hogy segítségére lehettünk!


Budapest, 2013.10.30.



Üdvözlettel:

Lieb Judit

Ügyfélszolgálati vezető

BKK Zrt.

2013. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a volánnál vajon így van-e? Szerintem nem. :/
2013. nov. 3. 21:06
 4/5 anonim válasza:

Ez alapján igen, de szerintem írj/hívd fel az ügyfélszolgálatot.

[link]

2013. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Debrecenben ez a szabály:


"A tanuló kombinált bérletszelvény fényképpel ellátott érvényes, magyar diákigazolvánnyal vagy a szolgáltató által kiadott tanulóigazolvánnyal együtt érvényes. Tanuló bérletszelvény használatára a helyi közlekedésben a nappali és esti tagozatos diákok jogosultak. A diákigazolvány (vonalkód alatti) számát kell feltüntetni.

A tanév első félévére érvényesített diákigazolvány március 31-ig, a második félévre érvényesített október 31-ig érvényes.

A tanuló bérletszelvény érvényes, amennyiben a rajta szereplő érvényességi időtartam kezdő dátuma a diákigazolvány érvényességének lejárata előtti pl. az első féléves diákigazolványok esetében azon bérletszelvények, melyek kezdő dátuma március 31. vagy az, az előtti, a lejáratukig érvényesek. A tanuló bérletszelvény használatára a DKV Zrt. járatain érvényes nemzetközi diákigazolvánnyal ("International student identity card") rendelkező tanulók is jogosultak.

6 éven felüli óvodások esetében a tanuló kombinált bérletszelvény a DKV Zrt. által kiállított fényképes tanuló bérletigazolvánnyal együtt érvényes."


[link]

2013. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!