Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az állatkertbe készülünk és a...

Az állatkertbe készülünk és a nap végén megnéznénk az új metrót de fogalmam sincs hogy a ligetből hogyan jutunk el oda akár gyalog akár tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 11. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Felszállsz a kisföldalattira,onnan a Deák térig,majd vagy a 2es vagy a 3as metroval tovább,2esröl a Keletinél,3asnál azt hiszem a Kálvinnál kell átszállni az uj metrora.
2014. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól írja, bónusz, hogy ezt az utat egy jeggyel meg tudjátok tenni. Mármint fejenként egy jeggyel, mert ugye metrók közötti átszálláskor nem kell még egyszer lyukasztani.
2014. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak az újat néznétek meg, akkor a 79-es trolival elmehettek a Keletihez. A Dózsa György úton szállhattok fel. A végállomása most a Thököly úton van.

Lift, lépcső, mozgólépcső, hosszú és tekergős folyósok. Erre lehet számítani, főleg átszállásnál.

Most, hogy már 1+három metró is van, érdemes tudni, hogy egy jegy elegendő, de csak egy irányba.

Tehát pl. Keleti-Kálvin tér/Kálvin tér-Deák-tér/Deák-tér-Keleti már két jegy.

Egy jegy viszont az M1-M3-M4 a Mexikói út-Deák tér-Kálvin tér/Kelenföldi pu.

Tehát nem az átszállások száma, hanem az irány az érdekes.

2014. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem rosszul értelmezed az útmutatót az átszálláshoz, utolsó. Nem a földrajzi irány számít, hanem az, hogy egy vonalon belül nem csinálhatsz olyat, hogy mittudomén a Népliget és a Nagyvárad tér között utazgatsz egy órán keresztül oda-vissza.


Az általad két jegyesnek vélt útvonalon igaz, hogy visszajutsz a kiindulópontra, és igen, földrajzilag először keleti, majd utána nyugati irányba haladsz, de egy vonalat - teljesen szabályosan - csak egy irányba használsz.


A te logikád alapján pl régen sem lehetett volna a Mexikói úttól Deák téri átszállással elmenni az Örs vezér teréig, hiszen a Mexikói úttól kezdve először (dél-)kelet felé haladsz, majd a Deáktól pedig nyugat felé, sőt túl is mész a Mexikói úton, mert az Örs jóval nyugatabbra van. Ez pedig ugyebár ellentétes irány, tehát visszafelé haladsz, mégis meg lehetett csinálni évtizedeken át.


Tehát adott vonalon számít az egy irány, az én értelmezésem szerint - és szerintem a józan paraszti ész is így diktálja.

2014. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Harmadik jól írja, csacsiság volt lepontozni, negyedik meg nem valós. Tudom, megkérdeztem.
2014. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Pedig jól mondja a 4. Vonaljegy 1 óráig jó a metronál, és ráírják, hogy egy irányba, az annyit jelent, hogy pl. felszállsz deákon le astorián, majd vissza astorián és el az örsig. De ha nem megy fel az ember, ez is tökmindegy, hiszen ha felmész, lefele automatikus új kell.
2014. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

ÓZ, akkor eddig több tízmilliónyi utazás szabálytalan volt?


Mexikói út, Örs vezér tere között, Deák téri átszállással például, és ez csak egy példa, amikor földrajzilag visszafelé utazol, de adott vonalon csak egy irányba.


Ennyire életszerűtlenek még a BKV-nál sem lehetnek a szabályalkotók...

2014. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Az egy irányban csak arra vonatkozik,hogy most nem csinálhatja meg az ember, hogy felmegy, majd 10 perc múlva vissza a metróból, mert akkor már nem érvényes, hiába van benne az 1 órában.
2014. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a Mexikói út nem azonos az Örs Vezér Terével.

A Keleti pályaudvar viszont azonos a Keleti Pályaudvarral.

Eddig hurokban nem lehetett metrózni, ez csak mostantól van.

Ugyanoda érkezni nem lehet egy jeggyel, ahonnan indultál. Nem a földrajzi irányon kell lovagolni, soha nem írtam ilyent.

2014. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Ugyanoda érkezni nem lehet egy jeggyel" -> viszont ilyet meg a jegy hátulján nem írnak, más ott szereplő feltétel nem zárja ki, hogy ez megtörténjen, tehát lehet ilyet csinálni.
2014. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!