Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek fog szólni a sofőr?

Szerintetek fog szólni a sofőr?

Figyelt kérdés

Amikor nem dolgozom délután pihenek egy kicsit és járom a várost az a hobbim,hogy felűlök mondjuk a 10-es buszra,kimegyek vele az IT-ig,ott leszállok visszajövök a másikkal a nagyállomásig,ott átszállok másikra és jövök megyek vele estig,ez a hobbim,gyűjtöm a buszos fotókat,van mikor a barátnőm is jön velem,ő is elkapta tőlem ezt a buszos hobbit.Volt,hogy egy nap 4-szer is utaztam azzal a sofőrrel és negyedjére sem szólt,hogy megint utazok,csak mutattam felszálláskor a bérletem és bólintott,h köszönöm.

Szerintetek egyszer szól majd valami sofőr,hogy"Te buszozol?" vagy nem fog? Nagyon ki van használva a bérletem.



2014. ápr. 12. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem egy idő után azt fogják rólad hinni hogy valamiféle belső ellenőr vagy. Nem mernek majd veled packázni.

Kezd el büntetni az utasokat, csak kéne egy karszalag.

[link]

2014. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja,az lehet ,hogy azt hiszik majd,nem tudom azt is látják,hogy valamit írok,mert van egy paksamétám és írom,hogy melyik viszonylatszámú buszon utaztam az adott nap. Pl. tegnap is 1-es villamos,25% busz,46Y,10,11,10y stb.

De mindezt csak hobbiból mert ez a hobbim. És mivel bérletem van és mutatom felszálláskor,miért hinnék azt,hogy valami ellenőr vagyok.Ez hülyeség.

Másnak meg az a hobbija,hogy hazamegy a suliból és kimegy és egész délután ott áll a vasút mellett és fotózza a vonatokat:)

2014. ápr. 12. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert az ellenőr inkognitóban utazik. Aki ellenőrzi a buszost hogy ne játszon össze az utasokkal vagy ilyesmi.
2014. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

25

Y-t akartam írni...

Ez milyen link? Micsoda ósdi karszalag. Amúgy ez Debrecen ahol vagyok és ez a link bkv-val kapcsolatos. Amúgy pesten zöld karszalagot használnak az ellenőrök,nálunk kéket és vannak csini ellenőrcsajok is:)

2014. ápr. 12. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez sofőrtől függ. Lehet, hogy a legtöbb sofőr azt gondolja, hogy sok dolgod van a városban, vagy valami hasonlót. Engem minden érdekel, ami tömegközlekedéssel kapcsolatos, én fotózok is és én is sokat utazom buszon. Nekem sem szóltak még, nem kérdezősködtek, hogy mit csinálok ennyiszer a buszon.
2014. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Már miért szólna a sofőr? Van bérleted, annyit utazol, amennyit akarsz, és olyan célból, amiből akarsz. Nem tiltja a közlekedési társaságok szabályzata az öncélú utazgatást, egyrészt nem is bizonyítható, másrészt semmi közük hozzá, ha megveszed a jegyet/bérletet, akkor utazhatsz. A bérlet pedig azért bérlet, mert korlátlanul utazhatsz vele az érvényességi idején belül.
2014. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem fog szólni. Bérleted van, az korlátlan számú utazásra jogosít. Amúgy sincs hozzá semmi köze.
2014. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Képzeld én itt Budapesten az egyik 277 -es busszal mikor még bejött a Mercedes 2x csak úgy 4x (ezek oda vissza tehát 6 út) egy sofőrrel utaztam volna, és az utolsó visszafele menet nem akart engem felengedni, mivel első ajtós, így nem tudtam mit tenni. Azt mondta hogy én nem fogom leszívni a vérét. Nem értem máig neki hogy volt erre joga! Nem fog szólni 100 ból egy ha ilyen!
2014. ápr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
maximum érdeklődésből, de különben úgymond nincs köze hozzá, ha érvényes bérlettel utazik az illető. én is néha szoktam csinálni ilyesmit, de például az a gyakoribb, amikor azért szállok fel egy buszra, mert másik irányba mennék, de úgyis ugyanez fog jönni. Na ekkor szólt a végállomáson, de mondtam neki, hogy visszafelé megyek, és annyi.
2014. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!