Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Apukám meghalt, anyukám...

Apukám meghalt, anyukám egyedül nevel hármunkat. Valaki szerint jogosult vagyok ingyenes BKV utazásra. Ez igaz? Ha igen, akkor milyen igazolványt és hol kell erről kiváltani?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
BKK honlapján van fönt róla információ.
2014. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért lennél ingyen utazásra jogosult?
2014. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szerintem nincs jogosultságod rá!

Maximum akkor lehetne ha lenne 2-3 testvéred vagy több. De szerintem még akkor se nagyon inkább 3-4

2014. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
ingyenesre biztos nem, max 90%osra. de hívd fel a bkk-t.
2014. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint az emelt összegű családi pótlékban részesülők is kaphatnak a Magyar Államkincstártól utazásra jogosító igazolványt ún. MÁK kártyát. A gyermekeit egyedül nevelő szülő pedig emelt összegű családi pótlékot kap, ami jelenleg 3 gyerek esetében 17000 Ft/gyermek 12200 helyett.


[link]


Persze az is lehet, hogy tévedek!

2014. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Harkonnennek van igaza, a MÁK-t kell felhívni (ha jár az emeltösszegű csp - ami csak középiskola végéig jár).
2014. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Isshak Judit válasza:
Az elmelt összegű családi pótlék, nem összekeverendő a gyermekét egyedül nevelő szülőnek járó magasabb összegű családi pótlékkal! Erre a MÁK nem állít ki igazolványt. Helyközi közlekedésben nincs kedvezményed, csak a NyuFIg. által gyám/gyámolt részére kiállított utalvánnyal tudsz kedvezményesen utazni helyközi járatokon 50 ill. 90%-os kedvezménnyel.
2014. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!