Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha veszek egy MÁV diákbérletet...

Ha veszek egy MÁV diákbérletet, akkor magán a bérleten és a diákomon kívül kell-e még bármi más ahhoz, hogy a kalauz a vonaton elfogadja a bérletemet?

Figyelt kérdés

És ha kell még hozzá valami, akkor pontosan micsoda is lenne az?

Úgy értettem a kérdést, hogy pl buszra is kell útvonal-igazolásnak nevezett +1 papír a bérlet és a diákig. mellé...



2014. szept. 29. 15:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és még egy kérdés lenne: bármelyik MÁV pénztárban meg tudom venni a bérletet?
2014. szept. 29. 15:19
 2/13 anonim válasza:

Más nem kell

Elméletileg bármelyik pénztárnál tudsz venni

2014. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. szept. 29. 15:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a lakhelyed az adott állomás településén van, akkor semmi más nem kell. Ha viszont a lakhelyed egy másik településen van, mint az állomás (pl. a szomszéd település), akkor már kell egy ún. "átszállókártya". Ezt bármelyik állomáson kérheted.
2014. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 neked is köszi :) igen, Budapesten tanulok, Dunaújváros felé tudnék hazautazni, de Nagyvenyimen azaz mellette lakok...
2014. szept. 29. 19:10
 6/13 Isshak Judit válasza:
Akkor szüksèged lesz az igazolás nyomtatványra. Ezt viszont csak a felszállási (lakóhelyhez legközelebbi állomás) pénztárában kell intézni.
2014. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"az igazolás nyomtatványra. Ezt viszont csak a felszállási (lakóhelyhez legközelebbi állomás) pénztárában kell intézni."

bakker... de hát hétköznap van, ami azt jelenti, hogy a legközelebbi alkalom, amikor vonatozok, az most pénteken Budapestről hazafelé lesz... és így sem intézhetem el Pesten ezt a nyomtatványt? (most ott vagyok)

és ha csak Dunaújvárosban tudnám intézni, akkor ez azt is jelenti, hogy csak rendes jeggyel utazhatok haza erre a hétvégére??

2014. szept. 30. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Pesten is elintézheted. :)
2014. szept. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. szept. 30. 23:06
 10/13 A kérdező kommentje:

Ma megvettem a bérletet. Csak azt. Amikor kifizettem a bérlet árát a pénztárban, direkt mondtam a pénztáros nőnek, hogy nem Dunaújvárosban lakok, hanem mellette, de abban a faluban nincs vasútállomás, és Dunaújváros van a legközelebb hozzá, és megkérdeztem, hogy akkor kell-e bármilyen más papírt mutatnom a bérleten kívül a kalauznak, erre ő azt mondta, hogy semmi mást nem kell, csak a diákigazolványom...

Akkor most tényleg nem kell egyéb cucc, vagy mégis kell? Ha erre is egyértelmű válasz érkezik holnapig, akkor holnap még el tudnék abban az esetben menni egy pesti máv pénztárba, ha kéne még venni valamit - de holnap már csütörtök, és pénteken már egyáltalán nem érek rá, suli vége után tűzök a pályaudvarra és már szállok is a vonatra... (hiszen magát a bérletet is azért vettem, hogy ne kelljen minden egyes vonat előtt sorbaállni a pénztárban jegyért)

2014. okt. 1. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!