Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a nyugdíjasok ingyen igénybe vehetik a tömegközlekedést?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Nekünk, kedvezmény nélküli egyszerű dolgozóknak bezzeg borsos 10 ezer forintot kell kipengetnünk 30 naponta a bérletért, amennyiben a munkahelyen erre nincs támogatás. Nem is beszélve arról, hogy a BKV szolgáltatásai sok helyen minősíthetetlenek, teljes mértékben elavultak. Éppen munkát keresek, és 3 ezer forintos jegytömbből próbálok meg ellavírozni, de egy hétig, ha elég. Ez egyszerűen megfizethetetlen. Aki például minimálbért kap, és mondjuk lakbért is fizet, annak hogyan tellik még 10 forintos bérletre is? Sok nyugdíjast ismerek, akiknek majdnem 150 ezer forintos nyugdíjuk van, és ingyen pöffeszkednek a tömegközlekedésen. Felháborító! Szerintem velük is meg kellene fizettetni a tömegközlekedés büdzséjét, még ha mondjuk egy 60-70-80%-os kedvezménnyel is.

2015. febr. 10. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12%
Fröcsögő öreggyűlőlő szemétládák. Anyátok temetésén csak arra gondoljatok, ami mocskot ide behánytatok.
2015. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Én diákként ezzel az egész utazási kedvezményekkel nem értek egyet a nyugdíjasok ingyen utazgatásával meg pláne nem. Szerintem is felháborító. Én diákként 3 bérletet veszek havonta hogy eljussak iskolába és senki nem ad hozzá semmilyen támogatást se nyugdíjat. Én úgy gondolom hogy aki a tömegközlekedést használja, az ugyan úgy fizessen. Mitől különbek vagy mégis miért kell a nyugdíjasoknak ingyen utazniuk? Én még a helyemet sem adom át az olyan nyugdíjasnak aki a lábamon tapos át hogy ő szálljon fel elsőnek mert nem lesz helye, ő nem fizetett egy forintot sem azért hogy elvigye a busz és még le is akar ülni, hát hogyne.. Ugyan úgy felszállnak a buszra és utaznak vele. Ebből következően pl 90% százalékos kedvezménnyel sem értek egyet pl az a diáktársam aki asztmás vagy ilyen olyan dolgokra érzékeny ő a tömegközlekedés szempontjából mégis mitől különb mért utazgat jóval kevesebbért helyi vonalakon ingyen?
2015. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát, valahol érthető mindkét fél problémája.


Nyugdíjas szempontból egyrészt senki nem akarja tőlük ezt elvenni, mert még mindig ők az egyik leginkább megvezethető szavazótábor politikailag. Másrészt valahol érthető hogy amennyit az állam lehúz tőlünk adók formájában, akkor legalább ennyi kedvezmény legyen később. Meg azért az átlag nyugdíjas nem 150 ezreket kap, hanem annyit amiből éppen elvegetál a haláláig, és abból fizesse az orvost, fizesse a 10 ezres gyógyszereket.


Másrészt tényleg bicskanyitogatóak tudnak lenni, jelentős részükbe 50 év kommunizmus sem volt képes némi közlekedési kultúrát nevelni, megállnak az ajtóban, eléd vágnak, fellöknek, majdnem összeverekednek azért hogy ki szálljon fel hamarabb. Maguk mellé pakolják a holmijukat, lábadra tolják a mama tankot.


Alapvetően egy minimális összeget én is bevezetnék, havi 1-2 ezer forint egyiküket sem küldené padlóra, de rögtön fele annyian utaznának át egy fél városon azért, mert 5 forinttal olcsóbb a paradicsom. Távolsági buszon volt ez, mikor bevezették a pótjegyes felárat, kb 300 forint, és idős néni akkora balhét csapott hogy hát neki eddig soha nem kellett még fizetnie buszon, és mekkora pofátlanság ez.

2015. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!