Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bevezették már azt a "törvényt...

Bevezették már azt a "törvényt", hogy a 65 éven felüliek csúcsforgalomban nem utazhatnak ingyen? /Személyi igazolvány felmutatásával/

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudok róla, bár nem lenne hülyeség mert a busz amúgy is tele van reggelente.

Szerencsére van autóm és motorom úgyhogy nem buszozok már.

2015. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Ezt egyetlen épeszű politikus sem vállalhatja fel, holott egy nagyon logikus és hasznos döntés lenne. De aki ezt bedobja, azt politikai értelemben rögtön legyilkolná a többi párt.
2015. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nincs ilyen tervezet, s meg sem oldható. Feszkó keltés ez az egész miért utazhatnak ingyen dolog.
2015. febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Nézzünk egy gyakorlati példát. A csúcsidő kezdődjön mondjuk 16.00-kor. Tanítási napon 14.30-kor. Hétvégén semmikor.

80 éves mamóka elindul az orvoshoz. Előtte tanulmányozza az aznapi csúcsidőt. Vessen be egy útvonaltervezőt is, hogy a céljához biztosan elérjen a csúcsidő kezdete előtt, még akkor is, ha a jármű dugóba kerül, mert a dugó nem ismeri a rendeletet, s csúcsidőszak előtt is tud keletkezni.

2015. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

nem vezették be,és nem is fogják!

Amúgy meg mi bajod a nyuggerekkel???meg azzal hogy ingyen utaznak??mert már a múltkor is volt valami hasonló idióta kérdés......

2015. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

"Amúgy meg mi bajod a nyuggerekkel???meg azzal hogy ingyen utaznak??"


Hát nem tudom, én nyugdíjaskoromra azért jobb szeretnék fizetni az utazásért. Elég idiótán hat, hogy valaki az idős korára való tekintettel utazgasson ingyen, kb. mintha beismerné az állam, hogy az ő hibája miatt éltek ezek az emberek sikertelen életet, s ezért kárpótolják őket ingyen szociális juttatásokkal. A nyugik nagyrésze meg erősen visszaél a helyzettel. 50%-os jegyre / 90%-os bérletre még nekik is bőven futná az átlagnyugdíjból.

2015. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Pedig milyen jó is lenne, és igazságos...

Amíg a szomszéd mami 124ezer plusz apró(ami a postásé) nyugdíjat kap és ingyen utazik, és ki is használja, addig én mint tanuló járjak el iskolába, persze már nem kötelezően, mert nem vagyok tanköteles. Nem kapok családi pótlékot, szüleim nem kapnak utánam semmi adókedvezményt, bezzeg ha rikárdó lennék...

Kapok ösztöndíjat, abból viszont a legmagasabb összeget mert 4,9 az átlagom. Kapok egy kis pénzt a gyakorlatért is, de azért nagyobb is az étvágyam mint egy nyugdíjasnak, meg mások az igények is. De hát köszönjük az államnak. Szerencsére még havonta csurran cseppen egy kevés maszekolásból, ilyen olyan üzletből, és akkor még elvárják hogy az államnak tréfát(áfa) meg ilyen olyan adókat fizessek. hogy a szomszéd a 124 ezres nyugdíja mellé még ingyen is utazhasson.

De sebaj, amit tudok számla nélkül veszek, kaja egyedül ami áfás, bár nem mindig, mert sokszor külföldön vásárolok, határ menti élet jó oldala.

És igen, én fizetnék idős koromban az utazásért, és az én nagyszüleim sem utaznak, 2 mamám van össz-vissz, az egyik velünk lakik, éldegél, nem jár tömegközlekedéssel, a másik mamám meg még aktív dolgozó, veszi az egész jegyet munkába járáshoz... fair play...

2015. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Továbbra se tudom fölfogni, hogy az olyanok, mint az utolsó, miért vannak mindig lepontozva. Vagy néhány éntudatos nyugdíjas ül itt és nyomkodja a gombot habzó szájjal, vagy egy emberjogi aktivista veri a billentyűzetet hangosan röhögve, hogy ezzel majd jól megmutatja a rohadt tanulóknak.


Én is egyetemista vagyok, és bennem is fölmerült a kérdés: vajon nekünk járni fog majd ez a luxus? Lesz egyáltalán munkánk, és abból nyugdíjunk?... Egyébként állítólagosan azért van ez az egész ingyenutazós marhaság bevezetve, mert egyrészt "őket átverték az előző politikai hatalmak" (tudvalevő, hogy minket most nem ver át senki, ezt még leírni is hülyeség), meg mert "nem telik a nyugdíjukból erre. Ez utóbbit megcáfolta már az előttem szóló, de azt még hozzátenném, hogy akkor nekünk, diákoknak is nyugodtan megadhatnák ezt a lehetőséget. Hiszen nekünk se fizetésünk, se nyugdíjunk nincs, így nincs is elvben miből fizetni (a diákmunka nem kötelező, a feketézést pedig ne vegyük ide). Szóval ide vele, és hétvégén irány a Bükk, nyáron a Balaton, közben meg néha-néha Pest!


Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, sajnos ez csak egy pletyka, amit én buszsofőröktől hallottam. Mindenkinek jobb lenne így, a kormányt leszámítva. Tényleg nem fogja egyik párt se bevállalni ezt, mert a szavazóbázis 95%-a ezzel elveszne. Az megint egy másik téma, hogy én a szavazást is csak 18 és 55 év közöttieknek tenném lehetővé, az ilyen anomáliákat elkerülendő.

2015. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Itt aztán ám mindenki le lett pontozva. :)

A kommenthuszárkodáskodások és a lepontozások helyett, egy pár dolgon kellene elgondolkodni:

1. Régen hol volt az ingyenesség? A rendszerváltás elött, volt ilyen?


2. Mit kapnak még ingyen? Nyugodtan írjátok meg, mert én semmiről sem tudok. Piacon mindenért fizetni kell, a kifőzdék sem díjmentesek.

Máshol meg, egyenesen a nyugdíjasokra szállnak rá: a reklám/termékbemutatók (elnyomnak egy gyenge konspirációs teóriás szöveget, hogy mi miatt vedd meg a túlárazott termékeiket), az emelt díjas számon hívható TV műsorokról meg ne is beszéljük.


3. A külföldi nyugdíjasok ingyen utaztatása - MINEK??? Őket is mi tartsuk el?


Végére még csak annyit, hogy én, egyedül az orvosi vizsgálatokra/kezelésekre való utazásokat tenném ingyenessé, mást nem.

2015. febr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Statisztikai tény: 100 emberből 70 kedvezményesen utazik. Csak kisebb hányaduk nyugdíjas. A többiek miért nem zavarnak?
2015. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!