Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozgólépcsők elején mikor...

A mozgólépcsők elején mikor lesz "Jobbra tarts" felirat?

Figyelt kérdés

Elsősorban a budapesti metróra gondolok, de biztos máshol sem divat félrehúzódni. A kérdés tehát, hogy miért nincs még, és mikor lesznek kirakva a külföldön jól bevált "Keep right" és társai feliratok, matricák.


Nem az a baj, ha valakinek sok csomagja van, és nem férek el, hanem az, ahogyan egyesek egyedül lézengenek a mozgólépcső közepén, vagy jellemzően párban elállják az egész helyet.


2. Megbüntetnek-e, illetve látszik-e a biztonsági kamerán, ha eleresztek néhány ilyet?



2015. jún. 7. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyenként van ilyen felirat, de valóban nem elég szembetűnő. Azonban nem minden időszakban alkalmazható ez a szabály a mai mozgólépcső-menetrendekkel, így az üzemeltetők is ellenérdekeltek abban, hogy e matricák kihelyezésre kerüljenek.
2015. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges. Aki odafigyel a másikra, most is félreáll. Aki sza_rik másokra, az a felirat hatására sem fog figyelni.
2015. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Külföldön sehol nincs ilyen tábla, mégis mindenki tartja magát ehhez.
2015. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Én, nem pestiként, sose tudtam fölfogni, hogy minek le- és fölfele rohangálni a mozgólépcsőn. Először nem is értettem, hogy miért lesnek engem, amikor nem a korlátot átölelve álltam, és most is annyira értelmetlennek tűnik ez a mászkálás... valami figyelmeztethetne rá, alatta egy indoklással.
2015. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Igen, a mozgólépcső azért mozog, hogy neked ne kelljen. Sosem értettem én sem a mászkáló embereket.
2015. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem az igazi, amikor az orrom előtt megy el a szerelvény, valamint sokszor két percet meg lehet takarítani. Nyilván nem kéne futkosni, sem másokat fellökni, mert ez is gyakori. Sejtésem, ha a többség félrehúzódna, kevesebb lenne a tolakodó is. Hely a legtöbbször bőven van két FIGYELMES embernek, biztonságosan el lehet sétálni mások mellett, ha azok megadják ezt a minimális ráfordítást (nem csak nekem, sokaknak).
2015. jún. 7. 23:27
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Utálatos dolognak tartom a mozgólépcsőn rohangálást, akik abból rendszert csinálnak, azok legalább annyira nincsenek tekintettel a többiekre, mint azok, akik valóban szándékosan, de ok nélkül terpeszkednek el.

Idősek, mozgáskorlátozottak, vagy csak a mozgás miatt bizonytalanok (főleg vidékiek, akiknek szokatlan a mozgólépcső) biztonságérzetét jelentősen lerontja az, hogy futkosnak körülöttük, sőt olykor lökdösik is őket a "sietők".

2015. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igyekszem türelmes maradni (ha sokat nem is segít).
2015. jún. 8. 01:24
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Németországban az a normális, hogy az emberek jobb oldalt állnak a mozgólépcsön, és akinek sürgös, az a bal oldalon tud elöbbre menni.


Sok esetben van, hogy valaki siet valahová, a mozgólépcsö meg aránylag lassú, ezért indolt lehet az, hogy még emgy is rajta az illetö.


De ez itt semmiféle problémát nem okoz, mert egyrészt ezt a szokást tartják az emberek, másrészt ha valaki nem férne el, akkor udvariasan megkéri az elötte állót, hogy kicsit húzódjon félre.

2015. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Sose értettem aki metróra, 4-es 6os villamosra rohan. 2 percenként jár. Aki ennyire kiszámolja ebben a városban a menetidőt az meg is érdemli, hogy elkéssen.

Egyébként, ahogy valami már írta, aki figyel félreáll, aki nem az a tábla miatt se fog. A BKK-nak kisebb gondja is nagyobb annál, hogyan sorakoznak fel az emberek a mozgólépcső előtt.

2015. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!