Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy is van az ingyen vonatozá...

Hogy is van az ingyen vonatozás Szlovákiában?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, és szeretnék a nyáron élni a lehetőséggel, de nem igazán egyértelmű a szabályozás. A ZSSK angol weboldalán olyasmi van h igazolnom kell h iskolába járok egy szlovák nyomtatvánnyal, amihez persze nem volt link, csak miután a szlovák oldalt is feltúrtam (azt mondjuk nem tudom, hogy kéne kitöltenem, google fordítóval i guess). És akkor ezzel meg egy igazolványképpel csinálnak nekem ott Szlovákiában egy kártyát, amivel aztán vehetem ingyen a jegyeket halomra.

Szóval valaki, akinek esetleg már van tapasztalata, elmondaná h a gyakorlatban hogy is néz ki ez az igénylés? Hogy egyáltalán miért kell a papiros, azt nem tudom, de most nagyon az a gyanúm, hogy ha a diákigazolványommal (ami arcképes, érvényesített, rajta van h iskolába járok egy EU-tagállamban, ráadásul az újfajta, amire angolul is rá vagyon írva minden) meg egy fotóval odaállítok, hogy vonatozni szeretnék, akkor Šturovóban vághatom is a hátraarcot, és jöhetek haza:-(


2015. júl. 9. 23:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1. tipp: magyarlakta területen intèzd a regisztrációt, lehetőleg magyarul beszélő vasutasnál. Párkányban jók az esélyeid.

2. Igen, töltsd ki a nyomtatvány ÉS vigyél üreseket is, hátha valami nem jó. A szlovákoknál a keresztnév megelőzi az utónevet, a dátumformátum n.h.éééé. A házszámokat a közterületnévtől vesszővel választják el.

3. Vigyél fotót és legyen érvényes a diákod. A II. féléves matricát nem biztos, hogy a nyár vége után elfogadják.

2015. júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!