Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Magyar Államkincstártól...

A Magyar Államkincstártól kapott 90%-os kártyával Pesten minden tömegközlekedési eszközön ingyen tudok utazni?

Figyelt kérdés
metró, hév, busz, villamos..miskolci vagyok és itt csak busz és villamos van..nem tudom hogy pl metróra is érvényes-e ez. előre is köszönöm!:)

2015. aug. 17. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden helyi tömegközlekedési eszköz ingyenes, a távolsági járatok /busz, vonat/ 90%-os kedvezménnyel vehető igénybe.
2015. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak a helyi közszolgáltatást veheted igénybe. Ennek nem részei a sikló, a libegő és a Gyermekvasút, továbbá a MÁV-Start vonatai a helyközi közszolgáltatás részét képezik akkor is, ha helyi utazásra veszed őket igénybe, tehát azokon 90% a kedvezmény. Ugyanez vonatkozik a Volánbusz által üzemeltetett helyközi járatokra is, kivéve az 1-299 ill 900-999 közötti számtartományt.


Az 1-299 és 900-999 közti buszokat, metrót, villamost, trolit, HÉV-et éa hajójáratokat, fogaskerekűt ingyen veheted igénybe. A nosztalgiajáratokban nem vagyok biztos; de szerintem azok is a közszolgáltatás részei tavaly óta.

2015. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. aug. 17. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen logikátlanul a BKK alá tartozó járatokon (busz, metró, villamos, HÉV) ingyenesen utazhatsz, viszont pl. a HÉV-től semmiben nem különböző MÁV-START vonatokon, vagy a városhatárt átlépő kék buszoktól semmiben nem különböző elővárosi Volánbuszokon csak 90%-os kedvezménnyel. Hiába, Magyarországon élünk, még mindig nem sikerült eljutni arra a szintre, amikor nem a bürokrácia irányít minket.
2015. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!