Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a MÁV-Startnál...

Hogyan működik a MÁV-Startnál a helyjegy eladása? A jegypénztáros választja ki a helyet vagy egy gép választ? Lehet kérni egyedi helyet pl.21-es kocsi 56-os hely?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem hogy mi alapján történik ez de azt már észrevettem hogy egy bizonyos viszonylatban mindig ugyanabba a kocsiba és körülbelül mindig ugyanarra a helyre/kocsirészre kapom a helyjegyet. Tud a jegypénztáros egyedi helyet adni? Például én látom hogy a 22-es kocsi egy modernebb kocsi mint a többi és abba kérhetem a helyet? Ha valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban annak nagyon megköszönném. Lehet hülye kérdés de én kíváncsi vagyok rá. :)

2015. okt. 5. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre nincs ilyen lehetőség, mert ehhez nem elég stabil a Start kocsikiadása. Mindazonáltal már dolgoznak egy fejlesztésen, ami legalább elvi síkon lehetővé teszi a helyválasztást.
2015. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyjegy kiadó rendszer úgy működik hogy amíg, lehetséges az adott kocsiba mindig ablak mellé fog adni helyjegyet ha ez elfogyott, és az utas nem kéri külön akkor pedig a folyosóra így szépen feltölt egy kocsit, majd jön a következő kocsi ott amíg van megint csak ablak mellettit oszt, majd folyosóra. Így van az hogy egy ritkább időszakba a 21-22 kocsi dugig van a 23 kocsiba meg alig lézengenek.

Külön egyedi helyet nem tudsz kérni, azt hogy nagyjából oda kapod puszta véletlen.

4 lehetőséged van helyet választani: ablak mellé, asztal mellé, folyosóra, vagy ha van a vonaton kabinba kéred a helyed.

Most pont történt egy forradalmi újítás aminek örülök hogy most már az elvirában is van lehetőséged legalább ennyit kiválasztani, eddig ott csak automatikusan dobott egy helyet és kész.

2015. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amiket írtok, viszont akkor számomra valami nem világos. Tavaly nyáron fesztiválozni mentünk pár barátnőmmel, de az egyik lányról később derült ki, hogy tud hozzánk csatlakozni. Mi 3-an már rég megvettük a jegyünket, 2-3 héttel korábban, és ő bement, tudta, mi hol ülünk, oda kért jegyet, és oda is kapott. Ebben az esetben akkor mégis mi történt?
2015. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg a GYSEV járatain lehet ilyet de MÁV járatokon ilyet nem tudsz kérni legalább is tudtommal mert én is kértem már így mert a 5-re 6-ra végződő ülések, szinte mindig ablak melletiek lesznek de azt mondták hogy konkrétan így nem lehet kérni.

Csak annyit hogy ablakost beírja és ad egy ablak melleti helyet ami a soron következő.

2015. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Tudsz kérni szomszédos helyet. A VMAEF gépen (vonatjegykiadó gép) van olyan funkció, hogy "Szomszédos helyfoglalás", ezért a pénztáros tud neked szomszédos helyet adni ahhoz, amit megjelölsz. Nyilván akkor, ha van szomszédos hely. Ha nincs, "végigsakkozhatja" abban a kocsiban az ülések számát.
2015. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi 5-ös :)
2015. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm a válaszokat. Remélhetőleg minél hamarabb megváltozik a jelenlegi helyfoglalási rendszer. :)
2015. okt. 11. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!