Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Csepeli HÉV megszüntetéséről?

Figyelt kérdés

2016. febr. 13. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Ha úgy lesz helyette villamos, ahogy a főpolgi elmondta, akkor nagy ötlet, lehetne is kezdeni a melót.

Végre a Margit-hídtól ki lehet villanyosozni átszállás nélkül a csepeli plázáig...és vissza.


ez a véleményem.

2016. febr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy ötlet, hogyisne...


1. Az eljutási idő nem csökken a Soroksári úti kerülő, plusz megállók és lámpák miatt.


2. A Petőfi hídon kapacitáshiányt okozhat.


3. A H6 bekötésének lehetősége a beláthatatlan jövőbe vész, ahogyan az egész észak-déli regionális gyorsvasút is.


4. Csepel fő lakóterületei felé a jelen koncepció szerint marad az átszállás.


5. Sűrűbb, de egyenetlenebb követési idők lesznek.


Szóval úgy baromság és indokolatlan spórolás, ahogy van.

2016. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem hülyeség lenne a körútra rávinni, mert ott már így is nagy a zsúfoltság, és ha bármi van, akkor egyből 3 villamost kell pótolni.

Sokkal értelmesebb dolog lenne az Astoriáig elvinni a föld alatt!

2016. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Itt olvasatam reóla hogy valószínű nem él túl sokáig a vonal.

2016. febr. 13. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hármas: a Nagykörúton a járatsűrűség nem változna, csak a járatok kihasználtsága válna egyenetlenebbé és a Petőfi hídon kisebb lenne a kapacitás.
2016. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Mester utcán keresztül érné el a Nagykörutat. Gondolom az ott lakok se őrülnének akkora villamosforgalomnak. Szerintem egyértelmű visszafejlesztés lenne. Az M5 megépítése lenne a legésszerűbb ötlet. A Közvágóhídnál két felé válna a vonal.Az egyik ág Pesterzsébet felé a másik Csepel felé menne. Az északi rész meg Békásmegyer felé. Az igaz hogy a jelenlegi járműparkot azonnal cserélni kellene. Az biztos, hogy a HÉV gyorsabb mint a villamos. Ott van példának hogy a 2-es villamos mennyivel lassabb idő alatt teszi meg a Boráros tér Közvágóhíd távot a HÉV-nél.
2016. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 évet laktam Csepelen, naponta jártam be. Szerintem nyilvánvaló hülyeség ez az ötlet. Nehéz lenne azt a forgalmat villamossal elvinni. Ami a leginkább aggasztó, hogy a hév nagyon megbízhatóan jár, mikor én használtam, az órámat hozzáigazíthattam volna. De ha belekeverik a körút forgalmába, akkor oda a megbízhatóság. Hiába ér be 10-ből 9-szer adott idő alatt, ha 10-ből egyszer jelentőset késik, mert én nem késhetek 15-20 percet a munkahelyről minden második héten, hanem eleve a szerencsétlen esettel kell terveznem minden nap.
2016. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a közlekedés visszafejlesztése, még ha modernebb járművek is járnának, és 1-gyel kevesebbszer is kellene átszállni. Meglévő igényeket tudna úgy-ahogy kiszolgálni, szerintem lennének jó páran, akik inkább az autójukba ülnének (akár csak a kisebb kényelem miatt is, hogy állva kell utazni, na meg a kevésbé kiszámíthatóság), ami a csepelről jövő autósoknak sem jó, és valljuk be, egyszerűen a villamosban nem lenne semmi tartalék kapacitásügyileg. Emiatt már a bővítése is problémás lenne, a HÉV-ben ezzel szemben van lehetőség egy délre történő bővítésre is, na meg egy kálvin térig, astoriáig való bővítésre is, mindkettő bővítés képes lenne plusz utasokat bevonzani, a járművek korszerűbbre cserélése szintén. Reális lenne, hogy a mostani csepeli végállomástól a Kálvin térre 13-14 perc alatt oda lehetne érni, Astoriára 14-15, ez abszolút versenyképes az autóval is, emellett komfortosságban sem lenne lényegesen rosszabb (ami a villamosról ellenben nem feltétlen mondható el). Hátulütője a dolognak, hogy drágább, de ha egyszer a csapból is az folyik, jobban teljesít az ország, nem értem, hol a probléma. Ráadásul a MÁV-on keresztül (mivel a csepeli vonalat is nagyon igyekeznek állami kézbe venni) EU-támogatás is lesz jó eséllyel.
2016. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!