Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Dunaújváros Helyi-Felnőt...

Dunaújváros Helyi-Felnőt bérlet (alba-volán) vásárlása, pontosan mire van szükség hozzá?

Figyelt kérdés
Szeretnék felnőtt bérletet venni (Dunaújváros/Busz) de sajnos nem tudom hogy mi szükséges hozzá. Nem biztos, hogy személyesen megtudom venni ezért ha valami extra dolog kell hozzá akkor feleslegesen menne el az egyik ismerősöm (de a kövi hónap elején kellene, nem vagyok városi). Ha jól tudom akkor fénykép kell hozzá mindenképpen de igazolvány vagy valami plussz? Ott töltik ki a bérletet vagy nekem kell, illetve tokban kötelező hordani ha igen akkor adnak vagy vennem kell?
2010. márc. 31. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A bérlethez bérletigazolvány szükséges. Ehhez pedig fénykép kell. A bérletigazolvány számát viszont a bérletre fel kell írni, mert különben büntetnek.

Ha már van bérletigazolványod, akkor a bérletet nyugodtan megvetetheted.

2010. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szükségem lesz először is egy bérletigazolványra (gondolom ehez kell a tok). Ezt személyesen kell igényelnem vagy az ismerősöm is megtudja e oldani? Esetleg tudnál mondani egy kb-i árat hogy mennyibe kerül az igazolvány kiállítása?


Válaszodat köszönöm!

2010. márc. 31. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első bérletet mindenképpen saját pénztárban kell megvenni, mert ott tudnak csak hozzáadni igazolványt. Ez a buszállomáson biztosan van, hogy máshol van-e azt passzolom. (a weboldalon általában rajta vannak a saját azaz volános pénztárak). A pénztáros rárakja a fényképet, lepecsételi, meg ha jól tudom, akkor a nevedet is ráírja. ca. 3 perc az egész. Na meg kell hozzá egy tok, ez általában van nekik. Összességében a tok+igazolvány 150-200 forintnál nem hinném, hogy többe kerülne.

Második alkalommal már bármelyik bérletárusító helyen vehetsz bérletet, mert akkor már nem kell igazoványt venned. Ne felejtsd ráírni az igazolványszámot!

2010. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem más is elintézheti helyetted...
2010. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors és pontos választ!
2010. márc. 31. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!