Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK készít statisztikákat...

A BKK készít statisztikákat arról, hogy egyes viszonylatokat mennyien használnak? Azt tudom, hogy a metrókról igen, de a többi közlekedési eszközzel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
2016. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Csak azokat tudják számolni akik jegyet is vesznek...
2016. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Évi 1-2 alkalommal minden vonalon végeznek utasszámlálást. Ilyenkor az autóbusz-trolibuszvonalakra a légrugókon keletkező terhelést figyelő műszeregységgel ("Knorr" és "SRG2000" típusok) felszerelt járműveket vezényelnek. Mivel ez a "vaskerekes" üzemeknél nem alkalmazható, más módszerhez kell folyamodni: a metróknál úgy rémlik állomásra telepített lézeres (?) berendezést használnak, a többi ágazatban az élőerős módszert alkalmazzák.

Az újabban beszerzett járműveken a korábbi terhelésfüggő rendszert felváltotta - a villamosoknál is alkalmazható - infrakapus berendezés.


Ezen kívül ritkábban készítenek célforgalmi utasfelméréseket és háztartási felméréseket is.

2016. márc. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

# 2

Ez hülyeség, nem értem, minek ilyeneket beírni. A vonaljegy semmilyen adatot nem szolgáltat arról, melyik viszonylaton lett felhasználva. A bérlet megint csak. Az ingyenes utasok megint csak. Vagy ha szerinted igen, leírhatnád, hogyan állapítja meg a BKK, hogy pl. egy 10-es gyűjtőt én hol és mikor használtam fel.

2016. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Az is lehet időnként az ellenőr megszámolja az utasokat ellenőrzéskor, csak mi nem tudjuk.
2016. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!