Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi kell ahhoz hogy MÁV mozdony...

Mi kell ahhoz hogy MÁV mozdonyvezető legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok, 2 szakmám van. Egyikben sem tudok elhelyezkedni, viszont elég régóta foglalkoztat a MÁV munkalehetőség. Arra az elhatározásra jutottam hogy szívesen elmennék mozdonyvezetőnek, vagy kalauznak, de inkább a mozdonyvezető felé hajlanék, viszont úgy hallottam elég limitáltan indítanak képzéseket, valamint az nem hátrány ha rendelkezik az adott személy valamilyen műszaki végzettséggel (én nem rendelkezem).


Az lenne a fő kérdésem hogy milyen érettségi kell hozzá, egy 3as érettségivel lehetséges e, illetve hova kell menni ezt tanulni, mennyi idős képzés, valamint a MÁV a saját kontójára indít e ilyen képzést és fel is vesznek e miután befejeztem azt?

Egy mellékkérdés: Kezdőként mennyit kereshetek ezzel a munkakörrel?

Motivált vagyok ebben a kérdésben, tényleg érdekel.


Köszönöm.



2016. ápr. 17. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagyok bennfentes, de amit hallottam, leírom. Kalauzt mindig keresnek, állandó hiány van. Mozdonyvezetőből túlkínálat van, de jó a szakszervezet, többet keresnek. Állítólag a magánvasutaknál jobb dolgozni. Még egy csomó más vasutas szakma van, pl. forgalmi szolgálattevő, az se rossz szerintem :-) Mostanában rendszeresen hallom a vonatokon, hogy ilyen-olyan helyre keresnek tanulót többféle munkakörbe. Úgy tudom, átjárás is van, tehát könnyebben kerülsz át egyik munkakörből a másikba, mint kívülről ugyanabba a munkakörbe.


A tanfolyam szervezésének nézz utána, de szerintem ha jelentkezel a megfelelő helyen, tájékoztatnak. Állítólag elég nehéz, a vasúti utasítást meg gondolom még egy csomó más dolgot is meg kell tanulni, ráadásul gyorsan, és a vizsgák szigorúak. Szóval a motivációdra szükség lesz.


A mozdonyvezető képzésről itt érdemes keresgélni:

[link]


Sok sikert!

2016. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Rokonom dolgozik a MÁVnál, adminisztrációs munkakörben. Úgy emlékszem azt mondta az állami vasút elég rendes és amikor indul oktatás nemcsak, hogy ingyenes hanem még valami pénzt is kapsz alatta. Gyakran indulnak oktatások, mert szükség van vezetőkre. A mozdonyvezetők elég jól keresnek és kedvezményesen mehetnek nyugdíjba. VISZONT ez egy elég kemény és precíz munka, nagyon jól kell tűrni a monotonitást és sajnos el kell azt is viselni ha valaki idiótaságból vagy depresszióból a vonat elé kerül, mert azt mint vezető Te látni fogod és nem tudod megállítani a vonatot. Nyílt titok a vasúton belül, hogy a mozdonyvezetők korán halnak.


Nem akartam elvenni a kedved csak gondoltam érdekelhet.

2016. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát valahogy erröl még sose hallottam, rengeteg szép kort megért nyugdíjas mozdonyvezető van.
2016. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez a "korán halnak" még a gőzöskorszakban talán igaz is lehetett, kemény fizikai munka volt, hiába dolgoztak többen egy gépen. Ma már sokkal kevésbé az.
2016. ápr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Mozdonyvezetőnek nagyon nehéz bekerülni kapásból, semmi kapcsolat nélkül, viszont Flirt motorvonat vezető gyakornokot most is keresnek, oda valamennyivel könnyebb esélyed van bekerülni és onnan egy idő után kitudod majd nőni magad mozdonyvezetőként.

De amugy ha bekerülsz a képzésre sikeresen elvégzed azt akkor igen rögtön állományba kerülsz, de már a képzés ideje alatt is, én úgy tudom tudom egy kezdő motorvonat vezető nettó 160-170 keres, egy kezdő mozdonyvezető pedig nettó 220-240 körül.

2016. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon gyorsan felejtsd el a vasutat!!! Bárhova csak oda ne! Idióta vezetőkkel, idióta oktatásával, idióta utasításaival, újra mindenki féllábbal a börtönbe van, csak még nem tudja.
2016. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hmmm... nagyon képben lehetsz a dolgokkal. ( nem )
2016. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!