Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV pénztáros nem adott az...

A MÁV pénztáros nem adott az IC-re a normál jegyen felül helyjegyet ezért megbüntettek. Hogyan lehet ellene panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Nem a teljes szakasz IC, valamelyik jarat pedig egyáltalán nem, ezért én sem tudtam hogy kell e.
2016. jún. 26. 06:52
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha nem a teljes szakasz volt IC akkor te szálltál rossz helyre, egyebkent ha igenybe veszed az utazast IC-n szeretnel menni kozolni kell a penztarossal!Honnan talalja o ki hogy melyik vonattal utaznal? Miutan kiadjak a jegyet meg kell nezni mi all rajta,ha nem nezed meg utana mar a te felelosseged. Es mivel te sem tudtad hogy kell e helyjegy es azt sem.kozolted ,hogy te xora yperckor indulo vonattal mennel nem talalhatja o hogy mikor utaznal.. Igy ha panaszt teszel (ugyfelszolgalatnal kell egyebkent )nem fog megrovast kapni es valoszinuleg olyan valaszt kapsz hogy helyesen jart el, mert igy is volt
2016. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

-A jegyért fizettem 930-at, azt hiszik 150 Ft-ot direkt spóroltam le emiatt megvágnak még 950 Ft-ra?

-Alapesetben nem az a leggyakoribb / leglogikusabb hogy az ember rögtön a következő járatra kéri a jegyet?

-Én ismerjem A-Z ig az összes szabályt vagy ő?

-Pótjegy, helyjegy stb ki lát ebbe már bele hol vannak ezek a dolgok értetően leírva? Vagy direkt a büntetésre megy ki a játék? Nem elég az a pénz ami befolyik ebbe a pénznyelőbe?

-Megszoktam nézni, láttam hogy rajta van az indulási és érkezési település és kész.

-Egyáltalán mit feláraznak? A 150 éve ugyanolyan csiga lassúsággal és késéssel közlekedő járatokat?

-Ja és ha egy csapat kigyúrt/egyéb deviáns elemről van szó őket is megbüntetik ilyenkor? Vagy csak annak állnak neki aki egyedül van, nem tűnik veszélyesnek és látják rajta hogy jól le lehet húzni?

2016. jún. 26. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A jegyért fizettem 930-at, azt hiszik 150 Ft-ot direkt spóroltam le emiatt megvágnak még 950 Ft-ra?


Kérétél ic jegyet vagy nem? Ha nem, így jártál.


-Alapesetben nem az a leggyakoribb / leglogikusabb hogy az ember rögtön a következő járatra kéri a jegyet?


Nem. akármikorra kérheted. Ha rosszul vagy nem kéred így jártál.


-Én ismerjem A-Z ig az összes szabályt vagy ő?


Egyikőtök sem isemri, a pénztárosnak nem munkaköre bevágni a szabálykönyvet. Továbbá ilyen alapon ne nézz szét mielőtt átmész az úton, hameg elüt a kocsi majd felvéssük a sírodra, hogy "neki kellett volna fékezni". Tipikusan aki hülye haljon meg esete vagy.


-Pótjegy, helyjegy stb ki lát ebbe már bele hol vannak ezek a dolgok értetően leírva?


Google.


Vagy direkt a büntetésre megy ki a játék?


Nem, naponta pár ezer embernek sikerül helyesen jegyet vennie...


Nem elég az a pénz ami befolyik ebbe a pénznyelőbe?


Erről kérdezd az igazgatóságot.


-Megszoktam nézni, láttam hogy rajta van az indulási és érkezési település és kész.


Ic jegynél rajta kell lennie a kocsi is hely számának is, ezért HELYJEGY! Ha ilyenyed nem volt, mégis mi alapján foglaltál helyet ic kocsiban?!



-Egyáltalán mit feláraznak? Légkondi, zajszűrés főleg.


A 150 éve ugyanolyan csiga lassúsággal és késéssel közlekedő járatokat?


Nem, 1866ban jóval lassabb és pontatlanabb vonatok jártak, már ahol jártak.


-Ja és ha egy csapat kigyúrt/egyéb deviáns elemről van szó őket is megbüntetik ilyenkor?


Elvileg igen, mert attól hoyg ki vagy gyúrva még rádhívhatják a rendőrt, a golyó meg átmegy a nagy izmon is, nem csak a kicsin.


Vagy csak annak állnak neki aki egyedül van, nem tűnik veszélyesnek és látják rajta hogy jól le lehet húzni?


Nem áltak neked te idióta, nem vettél jegyet ezért megbüntettek. Tisztán a te hibád.

2016. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez így van... neked kell megnézni melyik vonattal mennél, és hogy ahhoz mit kell venned (Helyjegy, gyorsvonati pótjegy, IC pót és helyjegy). A pénztároshoz csak odamész, és kéred tőle amire szükséged van, majd ő odaadja.


Ugyanígy ha bemész egy boltba és te a polcról liszt helyett porcukrot veszel le, akkor nem a pénztáros lesz a hibás, hogy nem tudsz lángost sütni... és még akkor sem ő a hibás, ha te mondtad neki, hogy lángost fogsz sütni belőle.

2016. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 3/4: -Eddig se nagyon mondtam pont melyikre kérem és a többi pénztáros mégis jót adott.


"--Pótjegy, helyjegy stb ki lát ebbe már bele hol vannak ezek a dolgok értetően leírva?

-Google. "

És Manyinéni is Google-n keresse?


"-Ic jegynél rajta kell lennie a kocsi is hely számának is, ezért HELYJEGY! Ha ilyenyed nem volt, mégis mi alapján foglaltál helyet ic kocsiban?!"

-Volt még rajta hely bőven.


"Elvileg igen, mert attól hogy ki vagy gyúrva még rádhívhatják a rendőrt, a golyó meg átmegy a nagy izmon is, nem csak a kicsin. "

Aha és te hány olyan esetről hallottál már hogy Magyarországon rendőr lőtt le bliccelőt?


"Nem áltak neked te idióta, nem vettél jegyet ezért megbüntettek. Tisztán a te hibád."

És ha tényleg egyáltalán nem vettem volna meg az alapjegyet sem, akkor ennél jobban megbüntetthettek volna egyáltalán? Mert a 150FT tévedésért 800 Ft szankciót én nagyon aránytalannak érzem, mikor 930 Ft-ot befizettem. Még azt is sokallom egy ilyen szolgáltatásért, lassan drágább mint az autózás és pluszba még az állam is milliárdokat beletol? Ennél már csak a helyi közlekedés megy horrorabb áron.


# 4/4: Mekkora egy MÁV pénztáros fizetése és hogyan lehet oda bekerülni? Ha ennyire nem kell semmit sem tudnia és nincsen felelőssége sem akkor elég jó hely lehet.

2016. jún. 26. 09:40
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem, 1866ban jóval lassabb és pontatlanabb vonatok jártak, már ahol jártak. "


Ezzel nem értek egyet (a többivel igen, amit a kérdezőnek írtál). Attól függ melyik vonalról beszélünk. Néhány fővonal és a Budapest agglomerációs vonalak gyorsultak, de a vonalak többsége azóta lassult. A MÁV jelenleg azt a játékot játssza, hogy Budapest agglomerációt ellátja modern motorvonatokkal, megcsinált pár felújítást, és a fővárosi lakosság (én is itt élek) azt hiszi, fejlődés van, valójában meg pusztulás.

2016. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Minden érthetően le van írva a Mav-start.hu oldalon, ott a keresőben konkrétan kereshetsz vonatra, és konkrétan kiírja, hogy azon a napon arra a vonatra miket kell megvenned és mennyiért. Amúgy rengeteg helyen lehet informálódni:


- Ügyfélszolgálaton

- Máv-start tudakozószámát felhívva

- Mav-start.hu menetrendi keresőben

- Megvásárolható menetrendkönyvben

- Pénztárosnál (igen, tőle is lehet kérdezni, de ha nem kérdezel tőle semmit akkor azt ad, amit kérsz)

2016. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de a gyorsvonati pótjegy tényleg pár éves, de IC-re helyjegyet már 20 éve is kellett váltani.
2016. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!