Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-Nyugati - Pestszentlő...

Budapest-Nyugati - Pestszentlőrinc milyen vonatjegy kell?

Figyelt kérdés
Beütöttem az elvirába [link] és az este 21:43 vagy 22:43 vonattal akarok menni, melyik jegy kell nekem, a 390/310 forintos vagy a 540/460 forintos? Nem látom hogy kell nekem "Helyjegy Pótjegy" vagy sem . Az oltást kéretik mellőzni, évtizede nem élek Magyarországon, online jegyvétel nemigen volt még akkoriban...

2016. júl. 31. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Személyvonatra nem kell pótjegy, 310 Ft a jegy, ha nincs Budapest-bérleted. A jegyed a vasútállomáson is megveheted, este a pénztárnál és az automatáknál sincsenek sokan.
2016. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

A 390, vagy 540 Ft-os jegyár 1. osztályon való utazásnál van; a 310, vagy 460 Ft-os jegyár pedig 2. osztályon való utazásnál.


Mindkét osztályon akkor kell a (a 150 Ft-os pótdíjjal) magasabb árat fizetni, ha a vonatnál P-betűs (pótdíjas) jelölés van.

A kérdésben említett vonatoknál nincs P jelölés, tehát az 1. osztályú jegy 390 Ft, a másodosztályú 310 Ft.


(P jelöléseket, például, a mai menetrendben lehet látni; a holnapiban egy sincs, ebben a viszonylatban.)

2016. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-es, 1. osztály nincs személyvonaton, úgyhogy csak 310 Ft-os jegyet lehet venni. Pestszentlőrincen a személyeken kívül semmi nem áll meg.
2016. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!