Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudnátok segíteni nekem? Jól...

Tudnátok segíteni nekem? Jól gondolom azt hogy 3 bérletet is meg kell vennem? (Budapest és környéke)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Továbbtanulás előtt állok, a tömegközlekedést fogom használni Budapesten belül és kívül.

Az a helyzet hogy én Solymár községháztól utaznék Hűvösvölgyig. Onnan Hűvösvölgytől Nagykovácsi BM iskoláig. Ezeket azokkal a kék buszokkal tenném meg.

Ha jól számolom nekem 3 bérlet kell, egy Bp.-i, egy környéki bérlet Solymárra, és még egy környéki Nagykovácsira.

Nagykovácsira pont 1 megálló miatt kell a környéki, mert a bb bérlet csak Adyligetig jó. A solymári bérletnél meg a Kökörcsin utca a választó. Tényleg ekkora lehúzás a tömegközlekedés? Diák vagyok de ez így sem lesz olcsó.

Tudtok olcsóbb megoldást? A környéki bérlet nem érvényes ha már beléptem bb.-re? (Ez a legegyszerűbb útvonal hogy elhussak a suliig).

Nagyon megköszönném a tájékoztató válaszokat! :)



2016. aug. 29. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Ezek a bérletek általában úgy vannak kitalálva, hogy az emberek szinte 100%-a Agglomerációból jár be Budapestre, vagy fordítva, így a két bérlet elég.


Sajnos neked nincs szerencséd, nem túl gyakori, hogy az emberek egy agglomerációs településből egy másikba járnak át rendszeresen Budapest érintésével, annyit tehetsz, hogy megsprórolod az egyik bérletet azzal, hogy Adyligetnél leszállsz és sétálsz 5 percet.

2016. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :)
2016. aug. 29. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Diákként elvileg vehetsz 90%os bérletet környékiből, az úgy 595 Ft egy havi.

De ha a Nagykovácsisat nem akarod, akkor Adyligettől gyalogolhatsz, nem oylan nagy a táv. Meg ha hűvösvölgy felől mész, akkor első ajtónál felszállsz a sima bérlettel, a BM iskolánál meg le, nem fogja nézni a sofőr úgyse, hogy egy megállóval odébb szálltál le.

2016. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Hát, a két végpont között van 6,7 km gyalog. Ez biciklivel még nagyon ráérős tempóban is fél óra max. Mondjuk a szintkülönbség nem tudom, hogy alakul, de legfeljebb növesztesz egy kis lábizmot :)
2016. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Gyalogolni fogok még a buszozás előtt is, lehet télen nem lenne olyan jó ennyit gyalogolni, bár nem vagyok kényes. A bicikli jól hangzana de sajnos nem sík a terep, jó kis emelkedő. Lábizmom tuti lesz, meg van is, de az nem a biciklitől lesz több. :D :)

2016. aug. 29. 16:45
 6/7 Crisopher ***** válasza:
100%
Én elsővel értek egyet. Most néztem meg Google Maps-on, Adyliget megállótól kb. 400 méter az iskola. Én ezt simán lesétálnám. És ha ez némi vigaszt nyújt neked: az én lakhelyemtől a legközelebbi buszmegálló 600 méterre található, ami abszolút egy vállalható táv napi szinten.
2016. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Igen, nem rossz ötlet, amit az első írt, csak én messziről utazom be a suliig, és a solymári vasútállomástól is gyalogolok egy szépet de a városba. Adyliget megálló meg főútnál van, se járda, semmi. Jó persze vállalható táv, de amennyi az utazásom ára, ez már nem fog osztani vagy szorozni. :)

2016. aug. 30. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!