Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pesten hogy sikerült bevezetni...

Pesten hogy sikerült bevezetni az első utas által vezérelt ajtókat?

Figyelt kérdés

tehát amikor az utas a buszon/trolin/villamoson magának nyitja az ajtót, hogy vezették be?

melyik járművön volt egyáltalán az első ilyen, mikor történt, és hogy történt a bevezetés?

közölték hogy így fog működni, vagy szépen rájöttek az emberek?



2017. jan. 12. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Ikarus 415-ösökön vezették be először, de szinte egyidejűleg jöttek a 405,435-ős típusokon is. Nagyon fokozatos volt az átállás, mert sokáig egy vonalon egy típus járt jellemzően, így csak azok találkoztak a rendszerrel, akik olyan vonalat használtak, ahol 400-adok jártak. Természetesen a raszoktatas lassan ment, de ha sokáig nem nyílik ki az ajtó és ott virít előtted egy nagy Ajtónyitó felirat, rájössz magadtól is.
2017. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a 415-ös Ikarusokon vezették be először, 1987-ben, amikor az első széria érkezett a BKV-hoz. Eleinte a 120-as, majd a 15-ös és 16-os vonalon jártak. Annak idején riport is volt róla a híradóban, hogy az emberek nem tudják, hogy kell használni, állnak bambán a megállóban, a sofőr meg mutogat, hogy nyomják meg a gombot. Ennek a riportnak a hatására, amikor legközelebb Budapesten jártam, én is elmentem a 120-asra kipróbálni.

A 405 és 435-ös típusok csak később jelentek meg, 1 db prototípus 435 1989-ben, jellemzően a 7-es buszcsalád vonalain járt, a sorozatpéldányok viszont csak 1994-95-ben érkeztek, a 405-ösök első példányai pedig 1995-ben érkeztek.

2017. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm a pontosítást, azt hittem, hogy az első szériás 415-osokon nem volt ajtónyitó gomb és azt csak később építették be, amikor megjelentek a 435,405-ös kocsik is.
2017. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!