Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s képzésnél milyen esetben...

OKJ-s képzésnél milyen esetben kell visszafizetni a családi pótlékot? Ha nem sikerül? Vagy ha nem megyek el a záróvizsgára?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nem sikerül, akkor vissza kell fizetnetek.

Úghogy ülj le és tanulj!

2010. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg?????????????
2010. júl. 21. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
ingyenebéd csak az "elesett" cigányoknak jár, fehér embernek NEM!
2010. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene visszafizetni? A gimiben vissza kell, ha megbuksz? Az egyetemen, ha van kistesód, aki 1000 forinttal többet kap miattad, és nem fejezed be vissza kell? Szerintem ez hülyeség, ennyi erővel fizesd a tb-d is vissza, havi 5000ft, amit helyetted fizettek.
2010. júl. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az OKJ-s képzés kicsit más mint a gimi. Ugyanis ott már javában (vagy nem javában, de mindenképp) betöltöd a 18-at.

Egy volt osztálytársam otthagyta az első évben, és bizony kőkeményen visszakövetelte rajta állam bácsi.

Egyébként én úgy tudom, hogy abban az esetben kell csak, ha otthagyod. Ha valamelyik félév végén vagy a vizsgán bukod el, akkor nem. Legalábbis 2 éve, mikor megcsináltam, még így volt, de azóta ki tudja mennyi minden változott.

2010. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy kell fizetni! Én elbuktam egy okj-t és nekem nem kellett...
2010. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, de én ezt nem is tudtam :/ hűha :D

akkor ha beiratkozok egy 2 éves okj-ra és közbe felvesznek egyetemre akkor vissza kell fizetnem a családit?

2010. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az OKJ-ra ráérsz akkor beiratkozni, miután kiküldték a (pót)felvételi eredményeket. Ha viszont elkezded, és ha magadtól otthagyod, akkor igen, vissza kell fizetni.
2010. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na most mi van?
2016. júl. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!