Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogászként könnyű elhelyezkedni?

Jogászként könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja eleg sok helyre kellenek. De alapvetoen talpra esett ambiciozus embereknek all a jogi palya.
2020. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas a túlképzés, csak nagyon ambíciózus tanulógépeknek érdemes jogot tanulniuk. A legjobb 20%-nak lesz jó állása, a többiek szenvednek. Nagyon sokat számit a családi háttér, jogász dinasztiák tolják előre a gyerekeiket mindenhova.
2020. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
brutálisan nagy a túlképzés, gyakorlatilag minimálbéres munkát talál a végzettek 90%-a
2020. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon nem érdemes jogásznak menni. Ha még meg is elégszel a minimálbérrel (ami 5 év tanulás+tandíj után nem kicsit szánalmas), akkor is nagy valószínüséggel valami frusztrált idióta főnököd lesz, akinek végre sikerült nyitnia egy saját úgyvédi irodát és most kiélvezi a csicskáztatást, mert sajnos ez megy a legtöbb helyen. Csak itt még meg sem fizetnek.
2020. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
90%

Én az vagyok, kérdező.


Baromira nem érdemes jogásznak lenni. 5 év egyzetem + 3 év a szakvizsga és minimálbérhez közeli állásod lesz, ha nics hátszeled vagy jó családi kapcsolatod.


Persze, ha beszélsz 3 nyelven és lesz egy summa cum laude diplomád, akkor van esélyed némileg jobb állásra, de az nem magyar munkáltatónál lesz.

2020. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakmabeliként mondom, hogy eszedbe ne jusson jogra menni! Olyan szinten lesüllyedt ez a szakma, hogy már én szégyenlem magam... Az egyetem a teljes magolásról szól, ami ontja ki magából az alkalmatlan jogászokat. Utána meg minimálbéres fizetés valóban, a klasszikus pályák meg telítettek teljesen, nem jogi területen meg elhelyezkedni nem tudom mennyire éri meg az 5 év egyetemi éveket ha más diplomával is ugyanúgy el tudsz helyezkedni és nagyobb fizetésért, ráadásul jogászként 0 esélyed van külföldön...
2020. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!