Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ágazati informatika érettségin...

Ágazati informatika érettségin ez megengedett?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam az ágazati érettségivel kapcsolatban, és felmerült egy kérdésem.

Ugye van egy hálózatos feladat a vizsgában és ott lehet használni grafikusan a config fület vagy csak a CLI-t? Leszokták tiltani? Hivatalos oldalakon sajna nem találtam erre vonatkozó infót.

A válaszokat előre is köszönöm! 😄



2020. máj. 12. 18:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Oh azt elfelejtettem írni, hogy középszinten írom! 😅
2020. máj. 12. 18:57
 2/2 A kérdező kommentje:

Aki esetleg kíváncsi a válaszra: Igen, lehet GUI-t használni. Semmi hátrányod nem lesz a pontozásnál.

+ Élményeim és tanácsom:

Picit paráztam ettől a vizsgától, mert pár éve tudom, hogy nem informatikus akarok lenni, nem érdekel a téma, szóval a kettes volt a cél.

A hálózatok volt az egyik mentőövem, programozni nem tudok, adatbázist is csak Accessben, a vizsgán kért MySQL nekem idegen. Akik hasonló cipőben járnak azoknak üzenem: Felesleges izgulni. A tanárok csak ijesztegetnek.

- A hálózatos részből úgy, hogy csak felraktam az eszközöket, ip-t adtam, beállítottam a vezeték nélküli hálózatot, a privilegizált jelszót illetve DHCP-t már megvolt a kettes.

- Programozásból szinte 0 tudással 15 pontot szereztem. Beolvastam listába a fájlokat, eltároltam, és utána csak Console.WriteLine-al a minta alapján mindent kiírtam a képernyőre. Semmi ciklus, egyszerű másolás. :)

- Idén picit nehezebb volt az adatbázis és a weblap, minimális 5-6 pontot kaptam rájuk feladatonként.

Szóval egy gyenge 3-mas lett még ezek után is. Hogy őszinte legyek büszke voltam magamra. :D

Így a végére nem maradt más hátra, mint hogy sok sikert kívánjak a jövőben érettségizőknek, remélem tudtam segíteni! 😊

2020. máj. 31. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!