Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elhelyezkedés BME vegyészmérnö...

Elhelyezkedés BME vegyészmérnökivel vagy PPKE molekuláris bionika mérnökivel?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mennyire nehéz elhelyezkedni például MSc után és milyen kezdő, esetleg későbbi fizetésre lehet számítani. Esetleg tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. máj. 24. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Elmondom én miért választom a bionikát:

- nem kell egyetem előtt eldöntsem, hogy mire akarok szakosodni. sokat vaciláltam a fizika, biológia és egyéb mérnöki szakok mellett mígnem ezt megtaláltam: természettudományok + infó + mérnöki tudás összegyúrva. bőven lesz időm az egyetemen eldönteni, hogy mire akarok szakosodni, jobban át is láthatom a lehetőségeket.

- elhelyezkedés: erről a szakról eddig csak azt hallottam, hogy nem érdemes annak idejönnie, aki várja, hogy a munka az ölébe pottyanjon. ha nem érzed magad elég talpraesettnek, hogy a saját utadat járjad, kutakodj, akkor is fel lehet venni egy infósabb irányvonalat (az egyik msc neve is info-bionika mérnöki), és akkor te is keresett infós-gyerek leszel. én viszont azért jöttem ide, mert idővel a karrieremben saját magam főnöke szeretnék lenni, az önállósodáshoz meg jó alapot ad az egyetem.

2020. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
PPKE borzalmas, így egyértelműen BME
2020. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, miért tartod borzalmasnak?
2020. máj. 24. 13:54
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

PPKE-ITK-n én nemrég végeztem a BSc-n, de sokan megbánták az évfolyamomról a bionikát. Eleve az, amit a TO és egyes oktatók megengednek maguknak gáz, és senki sem áll ki a hallgatók jogaiért, csak a cirkuszolás megy. Ha választanom kéne újra BSc-t, akármennyire is tetszik a szak, meg imádtam amit tanultam, biztos nem választanám a PPKE ITK-t, inkább mennék más szakra. Sokan nem mennek MSc-re az évfolyamomból egyáltalán, mert kiidegelte őket az ITK, vagy kihagynak egy évet, hogy kitalálják, mit csináljanak, milyen MSc-re menjenek mert nem akarnak ezzel is hibát elkövetni mint a bionikával, vagy sokan új BSc-re mennek inkább. Relatíve kevés évfolyamtársam tudott nyugodt szívvel MSc-re menni vagy úgy munkába állni, hogy ő tényleg dolgozni akar, legtöbben azért mentek el dolgozni, mert elegük lett az egyetemből és az idegeik cafatokban lógnak.

Elhiszem, hogy a BME-n is vannak cifra dolgok, de inkább odmennék, ha újrakezdhetném.

2020. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Ezeket és ehhez hasonló állításokat én is olvastam itt gyakorin a szakkal, meg úgy az egész karral kapcsolatosan, de mikor személyesen beszéltem ismerősökkel, akik oda jártak bsc-re (egyikük meg most kezdte az msc-t infó-bionikán), akkor ők ilyen "szörnyűségeket" nem említettek, pedig a sok pozitívum mellett "hátrányokat" is említettek, mint pl. nehezebb munkát kapni (ami, mint említettem, engem nem feltétlen zavar).

Itt gyakorin is próbáltam kideríteni, hogy mik azok a "botrányos" dolgok, amiket a válaszolók emlegettek, de senki nem válaszolt... Azért még egy próbát teszek: mit értessz az alatt, hogy oktatók olyan dolgokat engednek meg maguknak, ami gáz, és megy a cirkuszolás?

Abszolút nem vagyok fanatikus a szakkal kapcsolatosan, nekem is van időm még a döntésig, ezért szeretnék tiszta képet kapni.

2020. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pl az, hogy a szorgalmi időszak utolsó 2 hetében variálják a tárgy teljesítési követelményeit sokan. Én más egyetemre is jártam pár félévet, és ott soha nem tapasztaltam ilyet, hogy a vizsgák előtt 1-2 héttel még senki sem tudja, hogy hogy kapunk jegyet, hogy lehet megszerezni az aláírást. Bizonyos tárgyakból olyan számonkéréseket raknak össze - az eredetit lecserélve, hogy az évfolyamátlag 2es lett (bár ilyen biztos van máshol is), szerintem több ilyen tárgy van itt, mint máshol. Vizsgázni is csak 2x mehetsz el, egy normális vizsgára és egy UV-re, máshol viszont 3x (oké, nekem minden elsőre mindig meglett, de eléggé stresszeltek az összetömörült vizsgák, mert máskorra nem tudtam felvenni, és UV-zni nem lehet menni bukott vizsga nélkül).

A TO a szigorlatok felvételével cirkuszolt egy sort, mire kiderítették a csoporttársaim, hogy hogy is van, és erre flegmán beközölték, hogy jó, tényleg igazuk van. A TO teljesen el van veszve, itt szinte minden évben változik pár dolog az évfolyamok között, és nem tudják számontartani, összevissza mondják a hallgatóknak az információkat, akiknek így sokkal nehezebb az ügyeket elintézni, sőt, ismerek olyat, aki csúszik is emiatt egy félévet.

2020. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Illetve az is negatívum, hogy a bionikát a biológia és mérnöki területek találkozásának nevezik, ami igaz is a tananyagot tekintve nagyjából, de elhelyezkedésileg CSAK infós cégek elérhetők. Mindenhonnan csak programozós helyekkel jönnek a cégek, ha téged a bioszos része érdekel jobban, akkor cseszheted, VAGY keresel magadnak, ami úgy néz ki, hogy írsz kb 10-15 helyre, és örülsz, ha talán 3 helyről válaszolnak, hogy mehetsz pl szakmai gyakra. (Ami bionikán nem kötelező, de orvosi biotech MSc-n már igen, és csak infós helyeket biztosít az egyetem szinte...).

Szóval tök jó, hogy van egy olyan szak, ami ilyen komplex tudást ad, de ha nem vagy penge programozásból, akkor ez van, kb oldd meg magad, ami szerintem egy ilyen vegyes szaknál kritikán aluli.

2020. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Szóval ezt úgy értem, hogy elég szomorú, hogy a szaknak csak az egyik felét "támogatják" ennyire (a progos vonalat), míg a másik fele szinte teljesen el van hanyagolva. Ráadásul úgy, hogy a prog az egyik legbuktatósabb tárgy, nagyon sok embernek csak 2. nekifutásra lesz meg, 3 félév prog van, de brutális mennyiségű anyag (mint máshol 4-5 félév) borzalmas oktatással kombinálva. A laboros szakdoli témákat úgy kell levadászni, ha a biosz oldala jobban érdekel a dolognak.
2020. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

+ az oktatók miket engednek meg maguknak: van olyan, akit nem lehet elérni 1 hétig sem, vagy csak a többedik üzenetedre válaszol, nem ad információt a pót zh eredményekről - így nem tudod hogy kapsz-e aláírást vagy sem, nem ad infót a vizsgákról, hogy hogy fog zajlani, miből készülj fel, nem tudod hogy szóbelizni vagy írásbelizni mész. Ez mind egy tárgyból történt, egy csoporttársamnak megtagadták az aláírását, és 1,5 hétig írogatott, aztán egyszer csak átírták a megtagadt aláírását a Neptunban, de egy bocsánatot nem kapott, hogy elírták sorry.

Más oktató pedig nem kerekít, egy felettem járó srác egy tárgyból 0,25 pont miatt bukott meg.

2020. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

értem, köszi a kifejtést.

annak mi lehet az oka, hogy ilyen rendszertelenül működik a tanítás? gondolom nem minden tantárgyból van ez így, de akkor sem a középiskoláról beszélünk, ahol a rendszertelen/következetlen/felelőtlen tanárok könnyebben "elbújhatnak". itt azért komolyabb a követelmény a vezetőség és diákság részéről, nem?

2020. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!