Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvette e valaki a Mészáros...

Felvette e valaki a Mészáros Lázár honvédségi ösztöndíjat ? A kérdésem az orvostudományi és egészségtudományi kar hallgatóihoz szól, éltetek e ezzel a lehetőséggel? Ha jól tudom havi 140.000 forint, cserébe egy évet a Honvédségnek kell dolgozni.

Figyelt kérdés
Aki jelentkezett erre írja le hogy miért igen, ha nem akkor azt hogy miért nem, mik lehetnek előnyök, vagy hátrányok?

2020. jún. 25. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem pályáztam meg, bár ajánlgatták, mikor a Honvédkórházban voltam nyári gyakon. Két ok: 1, nem hiszem, hogy átmegyek az alkalmasságin, bár nagyon nem néztem utána, de 156 centi vagyok és 42 kiló. 2, személyes preferencia, de nem szeretnék a Honvédségnek dolgozni. Nem egy évet kell egyébként, hanem az ösztöndíj folyósításával megegyező ideig, legjobb tudomásom szerint.
2020. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, de egyik ismerősöm igen.

Minden nyáron x hetet a honvédségnél kell lenni kiképzésen, aztán diploma után ott dolgozni ahogy írtad, bár az 1 évben nem vagyok biztos.

Na most orvosin amúgy is van nyári gyak, ezt egyeztesd össze a kiképzéssel.

Ha viszont érdekel a honvédség és utána is szívesen dolgoznál ott, akkor szerintem egy brutálisan jó lehetőség.

2020. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!