Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetek hastáncoktató/szá...

Hogy lehetek hastáncoktató/számlaképes táncos?

Figyelt kérdés

Haladó szintű táncos vagyok, de semmilyen papírom sincs. Még nem vagyok 18, ezért számlát nem tudok adni a fellépésekkor így csak ingyen csinálom. Szeretnék pénzt keresni vele, mert nagyon mínuszban vagyok, már nincs pénzem ruhákra/kellékekre.

Köszi a válaszokat!


2010. aug. 7. 14:58
 1/1 lukacsk válasza:

Be kell menni az APEH regionális irodájába, (ha Budapesti vagy, ez a Haller utca) és nem tudom milyen címszó alatt kell sorszámot kérni, (én az általános tájékoztatásnál kezdtem, és onnan irányítottak át, így max 5percel több az ügyintézés).


Amit te szeretnél az az egyéni tevékenységből származó jövedelem utáni adózás. A táncolás vagy a tánc oktatás nem tudom minek sorolható be, de ha máshova nem akkor a 8559-es TEÁOR számú főtevékenység alá.

De ezt tudni fogja aki ott ül.


Ezt követően kapsz egy 7-essel kezdődő adószámot, erre vehetsz számlatömböt, azzal számlázhatod ki a szolgáltatásaidat.

A kiszámlázott összeg után negyedévenként kell adóelőleget fizetni, erről is megadják a kellően részletes tájékoztatást ott. És a rendes éves adóbevalláskor kell majd az adózásod kiigazitani, ha egy bizonyos összeget túl lépsz keresetben te fizetsz, ha túl fizettél ők fizetnek.

2010. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!