Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből áll az "alkalmassági...

Miből áll az "alkalmassági vizsga" (konduktív pedagógia, pedagógia)?

Figyelt kérdés
Sajnos sehol sem találtam konkrétabb információt, csak olyanokat hogy "fizikai, beszédkészség, stb." Ez persze nem sokat mond, a "stb." akár házépítési képességek is lehet... Óvodás korcsoporttal szeretnék foglalkozni.
2008. nov. 28. 15:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Akkor az Educatio kiállítás után megválaszolva saját kérdésemet, ha valaki rákeresne:


Az alkalmassági áll egy erőnlétfelmérésből, ahol futni kell, és utánzással gyakorlatokat csinálni ütemre (majdnem aerobik).


A beszédkészség vizsgálata nagyon egyszerű. Átolvashatsz egy szöveget, amit aztán fel kell olvasnod, és elbeszélgetni a logopédussal. Ő közben teszteli a hallásodat valamilyen szinten, figyeli a beszéded tisztaságát, ritmusát, esetleges beszédhibáidat. Ha valami nem jó, elbuktad, alkalmatlan vagy. Erős tájszólás is (pl. érthetőséget nagyban nehezítő zárt ejtés) kizáró ok. Azért elég furán beszélt az egyik lány a Pető pultjánál...


Hogy mit takar a "stb."? :D Hát énekelni kell! Bevinni 10 népdalt, ebből elénekelni amelyikre rámutatnak. Aztán ritmust kell visszatapsolni, és hangsort visszadúdolni. Elméletben kérhetik azt is, hogy énekeld el újra a népdalodat, csak most vidd feljebb / lejjebb néhány hanggal, de ezt ritkán szokták. (Én például csak ezen buknék el.)

2009. jan. 24. 00:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Képzeld én csütörtökön megyek az ELTE TÓFK előalkalmassági vizsgájára...


Eddig az énektől nem paráztam,csak a tesitől,de mostmár mindháromtól félek :-)

Azt akarom,hogy felvegyenek.


Te hova jelentkeznél?

2010. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én végül pécsre mentem andragógiára, nem tetszett, most az ELTE, informatikus-könyvtáros szak a cél. Ha lenne csak egy ici-pici hangom vagy zenei hallásom, a Petőbe jelentkezek, vagy bárhova, ahol sérült picikkel foglalkozhatok.
2010. febr. 18. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!