Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenlegi digitális oktatás...

Jelenlegi digitális oktatás alatt az iskola behívhat személyesen dolgozatot írni?

Figyelt kérdés
A kormányrendelet szimplán digitális oktatást rendel el, ezáltal szerintem ilyenre nincs lehetőség, ugyanakkor az iskola járványügyi szabályzatában az szerepel, hogy amennyiben a járványhelyzet engedi, lehetséges személyes dolgozatírás, és most már terveznek is jövő hétre, de akkor még érvényben lesz a kormányrendelet, ami pedig felülírja az iskola házi szabályait, és en bloc tiltja az ilyesmit szerintem, ha fizikailag nem is tilt ki az épületből, magát az oktatást tilta.

2020. nov. 30. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az iskola behívhat, de nem kötelező bemenned. Nálunk a matektanár már mindenkinek adott 3 db jegyet. A jövő héten fog dolgozatot íratni bent a suliban. Akinek jó ha arra a három darab jegyre lesz lezárva az nem megy be. Aki javítani szeretne az meg bemegy. Szerintem ez így korrekt. A 18 fős matekcsoportból 14-en bemegyünk dolgozatot írni. Én speciel azért mert ötös akarok lenni félévkor.
2020. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk kicsit máshogy nézik, tehát konkrétan egész osztályos dolgozatot iratnának, indokként megjelölve, hogy online ezt nem lehet normálisan megcsinálni. Tekintve, hogy digitális oktatás van érvényben véleményem szerint azzal, hogy bemegyünk személyes órára, megszegésre kerül a rendelet, tehát az iskola sem kéne, hogy "behívhasson", hiszen alapból olyan dologra "hívna be", amit tilt a rendelet. Vagy nem?
2020. nov. 30. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni és kiscsoportos konzultációra behívhat (nem kötelezően) a tanár. Mondjuk ez nem egy 30 fős osztályt jelent.

Abban igaza van a tanárnak, hogy a digitális oktatásban nem nagyon lehet olyan dogát íratni ahol nem puskáznának a diákok.

2020. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a kiscsoportos konzultációt nem tudom, hogy hol engedélyezték, szerintem ilyen sincs, de ha van, itt akkor is 10+ főről, kb 35 emberről van szó, ami miatt a gyülekezést és a 10 főnél nagyobb tiltást is átlépjük, pláne nem konzultációról van szó, hanem számonkérésről.
2020. dec. 2. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Idézet erről a linkről: [link]



" Az államtitkár beszámolója szerint most a tavaszi gyakorlattól eltérően szükség esetén lesz lehetőség egyéni és kiscsoportos konzultációk szervezésére. "


Az általad említett 10 főnél nagyobb tiltás az iskolákra nem vonatkozik, hiszen akkor az összes általános iskola törvényt sértene, mert szinte mindenhol van az általános iskolákban oktatás. A novemberi szóbeli érettségik (amelyeket a középiskolákban tartottak meg) is jóval 10 fő felett voltak megtartva. Természetesen a járványügyi szabályokat maximálisan be kell tartani!


Ha nem akarsz bemenni dolgozatot írni akkor nem mész be. Viszont egy esetleges bukás miatt nem legyél majd mérges a tanárodra!

2020. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
De az általánosoknak nem is kell zárva lenniük, 5-ös
2020. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valóban, akkor innen hallottam ezt. Ugyanakkor ez csak akkor írták, magában a rendeletben ez nincs megjelölve kivételként és lehetőségként.

Illetve igen, az érettségit hivatalos szervek szervezik, ugyanígy az általános iskolákban hivatalosan is ott folyik a tanítás, jelen esetben gimnáziumban a tanítás digitálisan folyik, tehát ha én bemegyek az iskolába bármiért is az bármilyen hivatalos dologtól eltérő "magán" dolog, hiszen sem érettségi, sem oktatás keretein belül megyek be, mert az oktatás online. Nem fogok megbukni nem erről van szó, jó jegyeim vannak, illetve a tantárgy is teljesen jelentéktelen, ezért sem szeretnék feleslegesen bemenni. Csak összességében arra kerestem választ, hogy ez így valóban ütközik-e több dologba is, egyrészt digitális oktatás felől, másrészt nem is kiscsoportról sem konzultációról van szó.

2020. dec. 3. 08:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Megteheti, hogy behív felelni, dolgozatot írni. Konzultációnak hívják, de mindenki tudja, hogy a tanárok dolgozat írásra, feleltetésre használják. És nem hinném, hogy bárkit fog érdekelni, hogy ezt szerinted nem tehetik meg. A tanárok részéről pedig érthető, hiszen mindenki végig puskázza az online dogákat. Nekem szerencse, hogy nálunk nem csinálják ezt a tanárok. Én egyedül a kolisokat értem meg, ha azt mondják, hogy nem mennek be, mert személy szerint nekem is 3 óra út lenne, szóval én nem mennék be.
2020. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!