Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnál segíteni szakdolgozatom...

Tudnál segíteni szakdolgozatom megírásában? (nem kérdőív)

Figyelt kérdés

Olyan embert keresek, aki írt már szakdolgozatot, valamilyen humán területen. (pl. kom, magyar, szociológia, antropológia)

Nem a szakdolgozat megírását szeretném kérni, csak segíteni értelmezni a vázlatot, átnézni az én mondataimat tartalmilag, stilisztikailag. Természetesen nem ingyen szeretném. Írj privátot, ha tudsz segíteni!


2010. aug. 11. 21:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Ilyen esetben én inkább várnék szeptemberig.


Addig is, hogy ne maradj tétlen szerintem csinálj egy nagyon részletes vázlatot, gyűjts szakirodalmat, majd ezeket vedd is ki könyvtárból. Kb. másfélszer annyi szakirodalmat keress, mint amennyi a kitétel, mivel lehet, hogy lesz olyan könyv, amivel semmire se mész. Nézz utána, hogy milyen fajta hivatkozási/lábjegyzetelési rendszert várnak el, később már nagyon nehéz visszakeresni, hogy miből hanyadik oldalról írtál.


Írd meg a bevezetőt, esetleg megírhatod az első fejezetet is, ami alapján a konzulensed majd véleményt tud alkotni, megmondja, hogy jó úton indultál-e el.


Amire számíthatsz:


- Nagyon változó a szakdolgozati konzulensek hozzáállása. Van olyan, aki egyáltalán nem hajlandó érdemi munkára, nem lehet elérni, elolvasás nélkül azt mondja, hogy jó minden, nem érdekli az egész, aztán a végén képes 1-est ráírni a dolgozatra...

Van olyan is, aki kizárólag azt fogadja el, amit ő gondol és mond. Na az ilyen konzulens miatt nem érdemes mást felkérned ellenőrzésre, mert lehet, hogy te majd nagyon jónak látod a dolgozatod, a konzulens meg az egészet újraíratja veled...

És van a jóindulatú, jó konzulens, na ilyet nehéz találni. :) Ő segít, részt vesz minden konzultáción, foglalkozik a dolgozatoddal.


- A konzulenseknek nem dolga foglalkozni a helyesírással, a mondatok, szövegrészletek helyességével. Úgyhogy ilyen téren ne számíts rá. Itt megint csak az jön, hogy kérd meg az egyik jó barátodat - aki persze kiválóan fogalmaz és jó helyesírással rendelkezik -, és vele ellenőriztesd le a szöveget. Érdemes ezt részletekben tenni, mert az ember kevéssé tud figyelni 20 oldalon át egyhuzamban, vagyis jobb, ha 2-5 oldalanként tálalod a dolgozatod. :)


Egyelőre ennyit tudok hozzáfűzni a problémához, remélem segítettem.

2010. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos infókat osztottál meg velem. Sajnos még nem találtam segítséget, ezért, ha a felmerülő kérdéseimhez további hasznos gondolatot osztanál meg velem kérlek írj a címemre.

Leirnék pár konkrétumot a dolgozatommal kapcsolatban, amiben biztos tudnál segíteni.

2010. aug. 17. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!