Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez? Egyszerűen nem tudok...

Mi ez? Egyszerűen nem tudok tanulni.

Figyelt kérdés
Itthon felmondom magamnak meg minden tehát megtanulom, de suliba már nem tudom, mikor ott a dolgozat már nem tudom a dolgokat, meg egyébként is meg van keverve.
2008. dec. 1. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanulás közben írj egy áttekinthető vázlatot. A felmondásnál már csak azt kell ellenőrizned, hogy minden szempontot elmondtál-e...


Esetleg miután megtanultad, találomra dolgozz ki 1-2 témakört.


De ha közvetlenül tanulás után fel tudod mondani, az nem azt jelenti, hogy megtanultad... csak azt hogy még emlékszel rá hogy mit olvastál

2008. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbáld meg h kötöd a dolgokat vmihez...nézd a könyvbe a képeket,ahogy irod a küllemét!4 Én elég vizuális típus vagyok és neekm ez bejött mindig is...nem tudom egy próbát talán megér!! De ha ennyire nem marad meg benned nem hatékonyan tanulsz...lehet olyan vagy akiben a dolgoknak le kell üllepedni!
2008. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy a rövidtávú memóriád jobban működik, mint a hosszú távú. Próbálj meg nem előző nap megtanulni mindent, hanem korábban, mondjuk, amikor feladták. Az esedékes óra előtti este pedig átismételni. Így mennyire emlékszel?
2008. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
írj a padra vékonyan ceruzával kulcsszavakat amitől eszedbe jut, én 13 éve nem buktam evvel a puskával (ha jön a tanár egy mozdulattal letörlöd)
2010. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
énse
2010. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!