Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen különbségek vannak...

Milyen különbségek vannak Budapest és Debrecen között elhelyezkedés, illetve tanulás szempontjából közgazdászként/hallgatóként?

Figyelt kérdés

Nagyon rövid időn belül jelentkeznem kell egyetemre, nemzetközi gazdálkodás BScre tervezek menni, onnan majd valami MScre, ha elvégeztem. Jelenleg azon az állásponton vagyok, hogy Debrecenbe mennék BScre, több személyes okból is, illetve lakhatás stb...

De viszont gondolkodtatóba ejt, hogy a gazdasági szakmában mennyire lövöm combon magam azzal, hogy nem Pestre megyek. Viszont BSc után a mestert mindenféleképpen Pesten akarom majd végezni, Corvinuson vagy BGEn.

Aki ebben jártasabb, vagy már munkavállaló, mennyivel nehezebb elhelyezkedni Debrecenbe mondjuk, mint Pesten? Illetve mennyire lehetséges az "átjárás"? Nyilván ez főként gyakornoki pozícióra vonatkozik esetemben, mivel a mestert már Pesten végezném, de amellett jó lenne elhelyezkedni valamilyen kedvező munkahelyen.

Nem tudom mennyire nevezhetem Debrecent vidéknek tudván, hogy a második legnagyobb város.

Az nyugtatott még, hogy egy Forbes által megjelentetett QS nemzetközi listában a Debreceni Egyetem második volt a magyar egyetemek közül, egyedül a Szegedi Tudományegyetem mögött.

Nyelvtudással nem lesz baj, angol már most megvan felsőfokon, egyet még középszintre minimum, de lehet felsőfokra megtanulok.

Milyenek így az esélyeim mondjuk Debrecenbe jó munkahelyet kapni, mondjuk multinál? Mennyire lennék így versenyképes Pesten?



2021. jan. 23. 10:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!