Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Találtam egy 2010-es kiadású...

Találtam egy 2010-es kiadású ECDL és középszintű érettségi informatika tankönyvet, mennyi lehet benne az elavult információ?

Figyelt kérdés
Gondoltam ha már van, átnézem, meg lehet még jól jön egy két dolog belőle. De nem tudom mennyire lehet elavult.

2021. ápr. 18. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem elég sok benne az elavult. Én 2006ban érettségiztem, 2010ben már teljesen más volt a programok menüje. A legtöbb helyen már 2016os verzió fut, aminek megint teljesen átszabott a menüje...


Az alap dolgok biztos benne vannak, de sok minden kikerült a gyorsmenüre ikonnal, ami jelentősen meggyorsíthatja a munkádat, viszont ha nem ismered hogy néz ki, akkor lehet nem is találod meg.

Nekem is sokszor folyamatosan internet kell hozzá. Érettségin, nincs meg ez a luxus, hogy kiguglizhatod a 2016os verzióban melyik menüben találod meg pl a többször előforduló elemek takarítását excelben.


Olyan alapnak jó, hogy milyen excel függvények vannak, hogyan agyazod őket be. De a menü átszabás miatt szerintem több energiád megy el a keresgélésre, mint hasznos tudás jön be.


Youtubeon vannak jó friss oktató videók. Inkább ezeket ajánlanám.


A fejezetcímeket biztos érdemes átnézni, de ahol nagyon a menüből kell kikotorni valamit az inkább engedd el.

A színezés is teljesen más. Céges office csomagban pedig teljesen primitív förmedvény.

A 2010es verzióban rengeteg dolgot meg lehetett csinálni a grafikonokkal és színezéssel, ebben meg egy tortúra, vagy már nem is létezik a beallítás.

2021. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!