Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnak az informatikusok?

Mit csinálnak az informatikusok?

Figyelt kérdés
Sok kell belőlük, ez miért van? Minden egyes cégnek külön informatikus kell? Mit csinál egy szoftverfejlesztő? Mit "fejleszt" egy életen át? Azt értem, hogy mindig haladunk valamerre (nem, azért ezt sem értem...), de mik a napi feladatok? Ha működik egy webáruház, egy weboldal, egy program, azon mit kell fejleszteni, amihez ennyi informatikus kell? Ennyi cég van, ami állandóan fejleszt valamit? Például nézzük a gyakorikerdesek.hu-t: évek óta ugyanúgy néz ki, gondolom, van egy adott felépítése, programja, logaritmusa, aztán működik. Mit kéne rajta fejleszteni, amihez állandó infós gárda kellene? Nem értek hozzá, nem is tanulnám ezt a szakmát sosem (valószínű, nincs is eszem hozzá), de el tudja ezt képzelni a "mezei" ember?

2021. ápr. 22. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
informatikáznak
2021. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Hát ezt senki nem fogja neked "józsi bácsi szamara és a piac" szinten elmagyarázni.


A szakmabeliek pedig a saját szintjükön tudják elmondani - de az meg túl bonyolult lesz neked.


Szerinted fizetne bárki is olyan jó pénzeket az informatikusoknak, ha nem érné meg neki? Godnolkodj el rajta, miért az IT-sok az egyik legjobban fizetett szakma?

2021. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb cégnek sok informatikusa lehet. Ők kezelik a belső hálózatot, ők állítják fel a rendszert, és ők biztosítják, hogy a számítógépek megfelelően védettek az esetleges támadók ellen. Ha bármi elektronika meghibásodik, lefagy egy gép vagy nem menti el az adatokat, akkor visszavarázsolják. A céges, otthoni munkavégzésre szánt eszközöket (laptop, telefon stb) ők állítják be, hogy csak arra legyen használható, amire a cég szeretné.


A szoftverfejlesztők szoftvereket fejlesztenek. A számítógépek szoftverekből (ez a "lelke", a megfoghatatlan része) és hardverekből (külső, megfogható dolgok) állnak. Programokat írnak, javítanak, fejlesztenek.


Minden cég szeret saját informatikust alkalmazni, hogy annak a szellemi munkája csak egy helyen legyen, így bár esetleg több feladatot el tudna látni megfizetik annyira, hogy ne legyen szándéka erre.


A gyakorikérdések. hu oldalon is nagyon sok teendő van, ez egy szerveren fut, saját domainje van (az a domain ami a www. után áll). Rettenetesen sok felhasználója van az oldalnak és ahogy a felhasználók száma növekszik úgy kell az oldal kapacitását is növelni, hogyha egyszerre 1000 ember bejelentkezik és hozzászólást/kérdést ír, akkor ne álljon le az oldal, ne fagyjon le és ne essen össze.


Az informatikusok és a szoftverfejlesztők a számítástechnológia orvosai. Új dolgokat alkotnak, régi dolgokat javítanak és segítik a fennmaradásukat

2021. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


stb. stb.

2021. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, harmadik! Nem érdekel igazából, csak kicsit bele akartam látni, mégis hogy van. Igazából én nem is vagyok egy elektronika-függő, csak már az óráimat is itt kell nézni. Boldog vagyok, ha nem kell a telefonomhoz nyúlnom. De most beszéltem egy infós ismerőssel, ő mondta, hogy miket csinál és elég "bugyuta" dolgoknak tűntek. Mintha a semmit masszírozná. Olyan dolgokat fejleszt, amikre még ő is azt mondta, hogy nincs jelentősége, csak ezt kell és kész. Most itt, ezen a platformon is oké, hogy bejelentkezik 1000 ember. És? Azt kell fejleszteni rendszeresen? Akkor már eredetileg is lehetne akkora kapacitásra tervezni. Na, mindegy, nem bánom, hogy ezt nem tudom megérteni, értem, hogy nem értem, ennyi :D
2021. ápr. 22. 16:31
 6/13 A kérdező kommentje:
4, köszi! Elfogadom, hogy nem értem. Sajnos nem születtem 150-es IQ-val :D
2021. ápr. 22. 16:33
 7/13 anonim ***** válasza:
ugyanúgy, ahogy a vízvezetéket is időnként cserélni kell, mert van egy maximális ideje, ami után elkopik, lerakódás lesz rajta és lecsökken a víznyomás, úgy a rendszereket is karban kell tartani. Nem tudsz úgy lerakni egy csövet, hogy előre megmondod, hogy 35 év múlva ne legyen semmi baja, ahogy nem tudsz létrehozni egy rendszert, amit nem kell fejleszteni és karbantartani.
2021. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy például, én idén végzek Van egy osztálytársam, aki egy közeli edzőteremnek felállította a wifi-rendszerét és csak azért kap havi 35 ezret, hogyha bármi baj van vele, akkor odamenjen és megcsinálja. Egy akkora területen ez nem arról szól, hogy bedugod a netkábelt a routerbe és ő tudja mit csinált, hogy legyen külön vendéghálózat és külön az alkalmazottaknak, hogy bizonyos oldalak korlátozva legyenek minden ilyesmit. Más nem tudja megjavítani a dolgozók közül, mert azt se tudnák hol van a baj vagy mi nem jó.


Nagyon komoly szaktudást igényel és azért ilyen keresett munkaerő, mert ilyen képesítés nélkül senki nem képes elvégezni a munkájukat. Az egyetemen a matek miatt sajnos a jelentkezők harmada első évben kibukik és annyira gyorsan fejlődik a technológia, hogy mindig kell valaki, aki a legújabb dolgokhoz is ért.

2021. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak új cégek akinek testreszabott program kell, bővítgetni/ bugfixelni (javítgatni) kell a meglévőket. Mivel ezeket sok idő és energia megtervezni és megírni, így általában a nagyobb projekteken csapat/csapatok dolgoznak össze, mindenkinek ki van adva a maga kis feladata. Egy jó szoftver sok esetben egy jólmenő vállalat gerincét alkotja, így érthető, hogy az ár a csillagos égig tud növekedni. Tényleg előny, ha logikai beállítottságú az ember az efféle munkákhoz, de azért az IT nem minden ágához kell részecskefizikusokat megszégyenítő IQ :)
2021. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt ilyen egyszerűen nem érthetem meg, de köszi! A 4-es nagyon jó kis linkeket adott. Ehhez tényleg magas intelligencia kell. Ráadásul engem mélységeiben nem is érdekel ez a dolog. De érdekes világ, nagyon izgalmas. Szerintem, mellesleg, az emberek 2/3 része alkalmas erre a témakörre potenciálisan. Vagy kevesebb?
2021. ápr. 22. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!