Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek fordulnak elő a földraj...

Melyek fordulnak elő a földrajz írásbelin?

Figyelt kérdés
A földrajz írásbeli érettségin mely témakörökre szenteljek nagyobb figyelmet? Mi az, ami valószínű, hogy előfordul, mert sokszor volt már előtte is? Például matekban vannak bizonyos témakörök, ami mindig megismétlődik és csak be kell gyakorolni, míg földrajznál nem tudom mikre fektessek nagyobb hangsúlyt. :/

2021. ápr. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

számolós feladat mindig van, például egy folyó vízhozama, vagy deviza-valuta váltás. ezeket gyakorold.


De egyébként ha leülsz megírni minden délután 1-1 korábbi érettségik, akkor ráérzel nagyon gyorsan hogy mi hogy megy.


A vaktérképes részre 20 perc van és ez egyik térkép nem Európa lesz, úgyhogy nézegesd Afrikát, a Dél-Amerikai folyókat, ilyesmi.

2021. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, már három éve hogy megírtam, de előtte én is megcsináltam vagy 10 érettségit, és ahogy emlékszem elég változatos témák jönnek elő. A topográfiával gondolom tisztában vagy, mindig van egy MO, egy Európa és egy Európán kívüli térkép. Ezeket tehát csak simán be kell magolni, nincs vele sok gond. Számolós tényleg mindig van benne, de azok a feladatok szvsz baromi egyszerűek mindig, szóval azokon felesleges aggódni. Minden nap nézz rá egy-egy érettségire, ha nem is teljes megoldás, de legalább átolvasás szintjén, és hidd el, majd elkap az egész lendülete.
2021. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. ápr. 24. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én meg el se kezdtem készülni.... xd
2021. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én csak ismétlés szintjén. Neked mi a terved így pár héttel előtte? Amúgy az a jó, hogy később lesz, mint a többi, aztán ha pl az angolom lemegy, még lesz 3-4 napom tanulni rá.
2021. ápr. 24. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére ez az 1 tárgyam van, viszont emeltezek..szóval van még időm. Úgy tervezem, hogy 11 nagy témakör van, minden nap átveszek egyet, utolsó 5 nap meg csak emelt érettségiket írok és reménykedek a legjobbakban.
2021. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ohh, én közepezek, de már ez is kikészít. Sok sikert!!☺️
2021. ápr. 24. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont! Menni fog! :)
2021. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Ajánlom a Seterrat a vaktérképek gyakorlásához.:)
2021. ápr. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!