Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi Egyetemen tanulókh...

Állatorvosi Egyetemen tanulókhoz szólnék. Ti hogy éltétek meg az emelt biosz emelt kémia érettségit? Tényleg brutál nehéz volt a bejutás az egyetemre? Hány pontotok volt? Most hogy bírjátok, nagyon húzós?

Figyelt kérdés

Azok is válaszolhatnak, akik most érettségiztek emelt szinten bioszból és kémiából, nekik mennyire ment nehezen, mire számítanak, bekerülnek-e vajon az egyetemre?

Valaki vett részt az egyetemnek az érettségire előkészítő tanfolyamán? Aki részt vett, annak mennyiben segített ez a tanfolyam? Megéri?

[link]

Ja meg amúgy van valaki aki halaszt/halasztott egy évet? Nem gáz hogy ergo egy évet elpazarolsz az életedből? Utána sikerülhet a bejutás? Sokat gondolkodtam azon, hogy mi van ha nem jutok be, akkor mindenképp megpróbálnám következő évben, mert más tervem nincsen.

Vagy amúgy valaki aki már bejutott az egyetemre és van kedve kicsit beszélgetni erről az egészről, írhatna privátban, mert marha sok kérdésem lenne még XD



2021. máj. 16. 22:53
1 2
 11/15 anonim válasza:
97%

Szia!:) Én 2019 nyarán döntöttem el, hogy állatorvos szeretnék lenni. Ebben egy nagy bökkenő volt, mégpedig az, hogy abban az évben érettségiztem (19-20-as tanév) és jóformán közöm nem volt a kémiához. Mindig jó tanuló voltam, de soha nem kellett komoly erőfeszítéseket tennem érte. Hamar realizáltam, hogy kémia fakultáció híján két lehetőségem van, az egyik,hogy lemondok erről, a másik, hogy kihagyok egy évet. Nem volt nagy dilemma hiszen ez az álmom így tudtam már egy évvel korábban, hogy így alakulnak majd a dolgok.Eltelt az év, májusban mindenből leérettségiztem kémián kívül, de a biosz egy gyenge ötös emelt lett így tudtam, hogy azt is meg kell írnom a következő tanévben. 2020 májusában egyből érettségik után magántanárhoz kezdtem járni és kémiát tanulni a nulláról, emellett másik tanárral pedig bioszozni. Csak, hogy igazán reális képet mutassak, így nem szépítek semmin. Októberben megismételtem a bioszt és komoly 5%-ot tudtam javítani rajta, ami egy hétig elvitte az összes motivációm, de tudtam hogy küzdős év lesz ez. Rá kellett jöjjek, hogy én nem tudok tanulni és a biosz tanárommal leginkább ezen dolgoztunk. Hamar elröppent az év második fele , megírtam ismét a bioszt és először a kémiát. Legnagyobb örömömre mindkettő 90% körüli, így bizakodó vagyok a felvételivel kapcsolatban.

Összességében ugyan én erre az évre ha úgy nézzük, fel tudtam készülni lelkileg, de szerintem ez volt a lehető legjobb döntés. Persze a karantén és az egész veszélyhelyzet a javamra vált, mivel nem voltak bulik és egyebek amik a szabadidőmet elvették volna. Nem elhanyagolható tény, hogy hatalmas szerencsém volt a szüleimmel akik mindenben is támogattak/ támogatnak, tudom, hogy ez nem mindenkinek adatik meg. Egy szó mint száz rengeteget fejlődtem önmagammal kapcsolatban is és a tudásomat is bővítettem (és megfogalmazódott bennem, hogy annyi minden volt ami hiányos volt a biosztudásomban, hogy már csak ezért is megérte). Így bőszen támogatlak, hogy ha esteleg idén nem sikerül, az egy év kihagyás szuper lehetőség és egyáltalán nem ciki, hiszen saját magadat és a jövődet építed, ez sosem volt és sosem lesz pazarlás.

Kérdésedre válaszolva én nem éltem meg rosszul egyik emeltet sem, bár rengeteget számít a felkészülés módja. Én ebben az évben nagyon sok szakirodalmat olvastam és így nem voltak olyan kérdések bioszból amitől megszeppentem volna. Kémiából pedig gyakran oldottunk meg az emelt szinttől nehezebb feladatokat, így a számolások sem voltak számomra riasztóak.

Nagyon hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

Sok sikert kívánok!:)

2021. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Én 2020-ban felvételiztem.


Igazából én csak a vége felé hallottam a rémhíreket, hogy mekkora túljelentkezés (akkor 500-an jelentkeztek és 121-et vettek fel), de addig semmi közöm nem volt az egyetemhez, kb nem tudtam róla semmit. Tehát nem is izgultam. Csak ezt jelöltem be, ez akartam lenni, úgy voltam vele, ha nem sikerül, akkor még jövőre újrapróbálhatom.


Nem jártam az előkészítőjére, állítólag megéri, nekem nem volt szívem ennyi pénzt áldozni rá. Nyelvi suliba jártam, és az ottani kémia-biosz faktos órákból készültem fel.


Az emeltjeim viszonylag jók lettek, a közepeim nagyon, így 15 ponttal többet vittem, mint a 2019-es ponthatár, tehát annyira nem kellett volna izgulnom, de én rettegtem :D


A két emelt érettségit nem éltem meg olyan brutálisnak, a kémiával 2 óra alatt végeztem, aztán kimentem a mosdóba felfrissíteni magamat, és az utolsó 3-4 számolást teljesen újracsináltam, mert elsőre nem jött ki egyik sem. Végül teljesen kihasználtam a 4 órát, de nem estem pánikba.


Biosszal 1,5 óra cakkumpakk végeztem, figyelmetlenségi hiábim voltak.


Ezt olyan mintha könnyű lenne, de szerintem mázlim volt. Egyáltalán nem ez a jellemző, sok ember 2-3 alkalommal nyer csak felvételit.


Ettől függetlenül egy közepes tanuló vagyok az egyetemen.

2021. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2017-ben érettségiztem. Visszagondolva az érettségi semmi volt :D Akkor se éreztem túl nehéznek, főleg, mert sohasem vagyok beteg, de érettségi első napja előtti vasárnap természetesen belázasodtam, az írásbelik alatt végig beteg voltam :D Így hoztam össze azt hiszem 466 pontot. Biosz nekem rosszabbul sikerült, kémia dobott sokat a pontjaimon a közepekkel együtt.

Elsőre bejutottam, azt mondanám talán fele-fele az elsőre felvettek és a sokadig próbálkozásra felvettek aránya. Van olyan, aki 30+ kezdi el az állatorvosit.

Messziről kezdem, de általános sulimat kezdetben szerettem, majd nagyon megutáltam. Nem motivált a hely, így nem is voltam kiemelkedő tanuló, jó pár 2-esem is volt. Protekcióval kerültem be a város egyik legnehezebb gimijébe, ahol nagyon jól éreztem magam, így nagyon jó jegyeim lettek, kitűnő voltam végig. Lelkesen kezdtem az állatorvosit, de elég hamar letört a lelkesedésem. Ebben az is benne volt, hogy koliba kellett költöznöm, amit elég nehezen viseltem/valamennyire még ma is viselek, számos ok miatt. A felsőbb évesek még egyetem előtt elkezdtek nyomasztani, amivel egyrészt segíteni akarnak, ugyanakkor jórészt felesleges gyomorgörcsöt is kap tőle az ember.

Az egyetemtől nem kaptam olyan lelki környezetet, amiben motivált vagyok, fog az agyam, így elég nehezen megy, bár ez a jegyeimen nem annyira látszik, de ez inkább a szerencsének, kis taktikának köszönhető és nem a tudásomnak.


#3-asnak annyit üzennék, hogy nem mindenki akar rendelőben dolgozni. Nem tudom mi bajod a képpel, bennem nagyon jó emlékeket idézett elő, hidd el rohadt jó érzés katétert dugni egy kocába és versenyezni a többiekkel, hogy kinek a disznója szívja be leghamarabb a spermát :D Nekem minden álmom életem végéig tehénseggekben turkálni minden nap :) szóval így, hogy nincs pénzes családom/pasim, aki praxist vesz nekem, remélem ilyen helyen végzem

2021. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Off: Szerintetek idén mennyi lesz a ponthatár az állatorvosin? Nekem 448 van. Nem gondolnám, hogy ekkorát ugrana, de azért izgulok.


Én tavaly szereztem meg az érettségi bizonyítványomat. A kémiám 60%-os lett (az elméleti része a dolgozatomnak nagyon jól sikerült, a számolásokat annyira elrontottam, hogy csak néhány pontot kaptam feladatonként), a bioszom 79%-os lett. Érettségi után nyáron egyből belevágtam a biológiára való újbóli felkészülésbe. Októberben mentem újra bioszból, és szóbelivel együtt 80%-os lett. :D Na és innentől kezdődött a mélyrepülésem. Hónapokig rosszul voltam lelkileg. Nagyon sokat sírtam, hogy nem vettek fel és még a bioszomat se tudtam érdemben javítani. Egyre közelebb voltam már az idei májusi kémiához, és nagy nehezen, de sikerült kimászni ebből az érzelmi válságból és felkészülnöm a kémiára, ami 92%-osra sikerült.


Magántanárom ebben az évben nem volt, tavaly viszont az ELTE éves biológia felkészítőjére jártam, amit nagyon szerettem és másnak is ajánlok. Kémiából a középiskolában faktos voltam.


Tavaly megjelöltem az ELTE biológia szakát második helyen, az állatorvosi után és be is iratkoztam. Aki állatorvos szeretne lenni, annak nem ajánlom ezt az egyetemet. :D Idő és pénzpazarlás csak, viszont ebben a járványügyi helyzetben anyagilag "ez érte meg" illetve volt szülői oka is, hogy itt maradtam a második félévre is... de végig tudtam, hogy állatorvos szeretnék lenni, ebben nem volt bennem kétség.

2021. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es kizárt, hogy neked ne lenne elég. szerintem marad 435-440 környékén, de nem fog ennyire felugrani
2021. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!