Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Most fogom...

Orvostanhallgatók! Most fogom elsőéves ápolástan nyári gyakorlatom végezni. Szülészet-nőgyógyászati klinikáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

I-es nőgyógyon voltam és én nagyon szerettem. Mivel mindenféle jött-ment hallgató van a klinikán, így hacsak te nem kezdeményezel, rád se hederítenek. Viszont ha talpraesett vagy és proaktív, elsőéved legnagyobb élménye lehet.

Magamtól mentem, segítettem a betegeket rendbe tenni, ágyaztam, kérdeztem, miben tudok segíteni, kértem, mutassák meg mit, hogyan kell. Ez tetszett nekik, szívesen bevontak, sőt, szaftos pletykákat is hallottam. Minden héten másik osztályra küldtek (szülőszoba, intenzív, nőgyógy, újszülött osztály ...), mivel orvosis vagyok, bemehettem a műtétekre, császármetszésnél segíthettem is és közben a Professzor Úr ki is kérdezte tőlem az anatómiát :D

Nagyon örülök, hogy ott végeztem a gyakot, mert betekintést nyerhettem az orvoslás világába, annak minden szépségével és bánatával együtt. Arra pedig nincsenek szavak, amikor szemed előtt jön világra egy újszülött. Leírhatatlan.

2021. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad!
2021. júl. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!