Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valakit felvesznek egyetemr...

Ha valakit felvesznek egyetemre, mikortól lesz diák? Mikortól lesz érvényes a TB-je?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a tavaly nem találtam munkát a covid miatt. Emiatt hirtelen ötlettől vezérelve elkezdtem egy egyetemi képzést (pótfelvételin), de nem tetszett a szak és otthagytam. Ekkor még mindig nem volt munkám, ezért mondhatni gapyear-eztem, közben tanultam is természetesen, kerestem magam és az utam, stb.

Bejelentett munkanélküli státuszt vettem fel, mert azt mondták, hogy csak így van lehetőségem az önkormányzati egy éves TB támogatást igénybe venni, szóval így is lett. Elvileg az előző év diákságom TB szempontból októberig tartott, de már október elején az önkormányzat állta a TB-m. Viszont ezen a helyen és a munkanélküli kormányablaknál is mondták, hogy amint változik a státuszom (vagyis dolgozni kezdek vagy tanulok) 14 napon belül köteles vagyok jelenteni.

Elég esélyes, hogy most be fogok jutni egyetemre. De mikortól leszek diák? Beiratkozás napjától? Vagy csak szeptembertől? Mikor kell szóljak eme két kormányablaknak?



2021. jún. 2. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
A jogviszonyod kezdete a beiratkozás napja, ott biztosan részletesebb tájékoztatást fogsz kapni, de onnan számított 14 napon belül kell szólj.
2021. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A beiratkozás napjától.
2021. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!