Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elsősorban albérletbe...

Ha elsősorban albérletbe szeretnék menni, érdemes beadni a biztonság kedvéért a kollégiumba is a jelentkezésem?

Figyelt kérdés

Nem valószínű, hogy elsőévesként szociális alapon előre sorolnának, de ha mégis felvesznek, és közben sikerült megfizethető albérletet találni, visszamondhatom? Ha igen, körülbelül meddig?

/Annyira messze lakom, hogy a bejárás ideiglenesen sem opció, ha nem lesz hol laknom./



2021. júl. 26. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet mondani, most meg nem tudom mondani hol olvastam, mert már egy rakás infónak utána néztem, de igen vissza lehet, hisz ilyen esetekben szabadulnak fel helyek és mehet más, ha megjelölte az adott koleszt, amiből te távozol. Szóval ebből kifolyólag gyanítom, hogy bármikor vissza lehet mondani/kiiratkozni. De még utánanézek.
2021. júl. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem?
2021. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan visszamondhatod, nem kényszerítenek, hogy beköltözz.😃 De ha sikerül más lakhelyet találnod, akkor a lehető leghamarabb értesítsd a kolit, hogy bekerülhessenek a várólistások/utólag jelentkezők!
2021. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk anno lakhatási támogatást csak azok kaptak, akik jelentkeztek koliba, de nem kerültek be.

Szóval érdemes.

2021. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha a kollégium is tetszene csak nem vagy benne biztos, hogy bekerülnél, akkor azt gondolom igen. Ha nem vesznek fel, akkor nem vesznek fel és mehetsz albérletbe (albérlet támogatáshoz amúgy ez nálunk is feltétel, hogy jelentkezned kellett a koliba csak elutasítottak). Ha viszont felvesznek a kollégiumba, akkor még mindig választhatsz, hogy akkor kolis leszel vagy inkább visszamondod és albérletbe költözöl. Annyi, hogy a legtöbb egyetemen az elsőévesek azért elég későn szokták megtudni a kollégiumi felvételi eredményét (legalábbis nálunk az már augusztus vége), így azt annyira nem célszerű megvárni, mert akkor már sokkal nehezebb albérletet keresni. Szóval, ha alapvetően az albérlet a cél, akkor is lehet értelme koliba jelentkezni, csak akkor én azt javaslom, hogy minél korábban kezdjetek el albérletet keresni.
2021. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!