Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-s diákok! Mi a különbség...

SZTE-s diákok! Mi a különbség szeminárium és előadás között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy sok ismerősöm, akik már felsőbb évfolyamosok, de nem Szegeden, mondták, hogy a szemináriumokra (gyakorlatokra) kötelező bejárni, viszont az előadások nem mindenképpen kötelező jellegűek. Sajnos nekem anyagi okok miatt dolgoznom kell majd a főiskola alatt is, és ez fontos kérdés számomra.
2010. aug. 28. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Az előadáson sokan vagytok (az egész évfolyam, sőt bizonyos karokon több szak diákjai is együtt), szemináriumon pedig kisebb csoportokban.

Elvileg előadásra is kötelező lenne bejárni, csak senki se figyeli, nem íratnak katalógust. Szemináriumon meg általában komolyan veszik és névsort íratnak.

2010. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

A szeminárium és a gyakorlat között is van különbség, mégpedig a szemináriumon (optimális esetben) még kevesebben vagytok, mint egy gyakorlaton.

Egyébként én úgy tudom, hogy előadásra nem kötelező bejárni, bár lehet, hogy az előző válaszoló jobban tudja. Persze ez karonként eltérő lehet.

2010. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát olvasd el egy tárgy követelményrendszerét. Nekünk mindenhol az van írva, hogy az előadások, szemináriumok, gyakorlatok látogatása kötelező. De mint írtam is, előadáson le se szarják, hogy bent vagy-e,
2010. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem első félévben 14 tantárgyam volt, de nemhogy elméleten, gyakorlaton se írtak soha katalógust. pedig mindre rá volt írva, hogy kötelező. :-D

szóval ezt a tanár dönti el, hogy mennyire veszi komolyan.

2010. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Majd kiismerem a tanárokat, hogy ki ír be, ki nem az előadásokon, és majd úgy alakítom az órarendem meg a munkát.

2010. aug. 29. 00:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy íratnak-e katalógust vagy nem, tanárfüggő. Nálunk volt olyan tanár előadáson (ahol ugye a szlogen szerint nincs katalógus), aki sportot űzött abból, hogy csak akkor íratott katalógust, ha kevesen voltunk, még mi írtuk a katalógust és ő tartotta az órát, még képes volt meg is számolni minket, és ha több név volt a listán, akkor ott helyben összetépte a katalógust...A drákói szigort meg borítékolni lehetett a vizsgán.Úgyhogy nem érdemes azzal szórakozni, hogy még a barátnőt is felírjuk a listára, ha nincs ott, bocs, ha hosszú volt, csak jótanács.

Szemináriumon amúgy az előadás anyagát szokták részletesebben elmondani, ha van hozzá kötelező társfelvételű előadás is, kiscsoportos foglalkozás, forrás anyagokkal és általában a ZH-kat is ott íratják, nem előadáson.

2010. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!