Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet bukási statisztikáka...

Hol lehet bukási statisztikákat találni?

Figyelt kérdés

Főleg a BME karai érdekelnének.

A csapból is az folyik, hogy milyen jó szakembereket képeznek, évenként szép grafikonok születnek arról, hogy milyen jó az egyetem

( [link]

De arról sehol sem találtam infót, hogy hányan hasalnak el az egyes tárgyakon. Létezik ilyen statisztika?



2021. szept. 9. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan, BME VIK szülőifórumon (egy előadás a szülőknek és diákoknak az egyetemről és hogy mire válalkoztak) elmondták ezeket az adatokat.


Ha jól emlékszem BME VIKen az emberek 1/3 része kibukik vagy csúszik az első félévben és a diákok 1/3 része végzi csak el mintatanterv szerint a Bsc-t vagy 1/3 része marad állami. Őszintén már nem emlékszem, de mindenképpen érdekes számok voltak.


Gondolom ennek az előadás diái fent vannak valahol, legalábbis a VIK-es.


(Ezt 2018ban mondták, lehet azóta változott vagy már nem is beszélnek erről)

2021. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy egy számonkérés akkor jó, ha 50% az átlag. Általában ez alatt nem szokás megadni a kettest. Egyébként lehet jó az egyetem attól még, hogy sokan elhasalnak, bár engem is érdekelnek a bukási és csúszási statisztikák. A saját szakomon vezetem is rendesen.

Max azt tudod megnézni, hogy hány ember kezdte meg az adott évben és hogy hány végzett. Ezek a felvin fent vannak. Persze ez csak a feladást szórja ki, a csúszást nem. Sőt, a kibukott és újrafelvételizett diákokat sem.

2021. szept. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. szept. 29. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!