Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre milyen eszközt...

Egyetemre milyen eszközt ajánlotok jegyzeteléshez?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodást tanulok az egyetemen, az első hónapban lefűzhető papírra jegyzeteltem (a füzet már gimnáziumban sem működött, mindig összevissza, csúnya jegyzeteim lettek, amikből nem tanultam szivesen), de ez sem működik tökéletesen, már most hiányzik pár oldal, pedig nem vagyok egy szétszórt, rendetlen ember, ráadásul tele van javításokkal a jegyzet.

Már a félév kezdete előtt is gondoltam rá, hogy beszerzek valamilyen digitális eszközt jegyzeteléshez, de mivel februárban vettem új laptopot nem akartam rá költeni, viszont már egyértelműen úgy látom, hogy hatékonyabb lennék, ha nem papírra írnám az előadások meg a gyakorlatok anyagát.


Maximum 200 ezer forintot szeretnék szánni az eszközre minden kiegészítővel együtt, viszont azt is szeretném, ha elkísérne egyetem végéig, remélem a kettő feltétel összeegyeztethető.


Az első ötlet nyilván az IPad volt, sok szaktársam ír arra és jónak tűnik, gyönyörű jegyzeteket lehet vele készíteni, viszont zavar, hogy minden más eszközöm Androidos, nem tudom mennyire lehet IOS-szel összeszinkronizálni. A tabletet nem is tartom drágának, de az Apple pencil szerintem túlárazott, más okostollal is működik az IPad?


A Remarkable 2 is szóba jött, néztem róla sok videót. A Remarkable eleve jegyzetelésre lett kitalálva, tehát biztos jól használható a mindennapokban, viszont borzasztó drága ár-érték arányban. Azért egy IPad sokkal többmindenre használható, árban pedig hasonló szinten vannak. Nem tudom, használ-e bárki innen huzamosabb ideje Remarkable-t, olvastam olyan véleményt is, hogy 1 év alatt tropára ment az akksija, valóban ilyen rosszul bírja? Mert az viszont nagy plusz, hogy nem kell naponta tölteni, mint az IPadet. Illetve az egyik videóban mondták, hogy tanulni is sokkal jobb Remarkable-ről, mivel szemkímélő, és a sok app, értesítés nem vonja el a figyelmed.


Szóba jöhet valamilyen más márkájú tablet+toll is (Huawei MatePad-et néztem, mivel imádom a Huaweit, laptopom is ilyen márkájú, de a Google támogatás sajnos alapfeltétel nálam). Ha tudtok bármi alternatívát ne tartsátok magatokban.


Tehát szempontok:

- ha lehetséges, a 200 ezer forintos keretösszeget ne lépje túl

- kézíráshoz hasonlóan lehessen írni rajta (Samsung tollat próbáltam, nagyon remegős vele az írásom)

- legyen megbízható, ne menjen tönkre 1-2 év után


Köszi a válaszokat, javaslatokat, tapasztalatokat!



2021. szept. 29. 11:07
A kérdező szavazást indított:
IPad
Remarkable 2
Más tablet
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Fentiek közül iPad, de "de mivel februárban vettem új laptopot nem akartam rá költeni" miért nem laptopon jegyzetelsz?
2021. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

1es azért, mert azt túl egyszerű lenne. 🤣🤣🤣 Akkor mit kérdezne itt? 😂😂😂

Laptop mellé még valami, hogy jegyzetelni tudj....🤦🤦🤦

2021. szept. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatokon nagyon sok az ábra és a számítás, amit ugye nem tudok leírni laptopon.

Az elméleti anyagról pedig diasorok vannak, tehát azt felesleges jegyzetelni (igaz papírra szoktam, de nagyon sok időt elvesz), max megjegyzéseket lenne jó melléírni, amit megint csak nem lehet laptopon.

2021. szept. 29. 12:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Vártam az első kötekedőt. Igen, valójaban tudok jegyzetelni laptopon is, csak szeretem szórni a pénzt, meg felesleges kérdéseket feltenni gyakorin, hátha belémáll valaki 🤦🏻‍♀️
2021. szept. 29. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Akkor sikerült is! 😂

Ha a laptop nagy, akkor vegyél egy kisebb dolgot pl.tabletet. Hogy ez mennyire fog beválni neked, az majd csak a használat során fog eldőlni.

2021. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Én kb. egy éve vettem ipadet és hozzá való apple pencilt (én úgy tudom mással nem működik és egyébként nem is minden ipad kompatibilis mindegyik pencillel, erre is oda kell figyelni a vásárláskor) szintén az egyetem miatt. Nekem igazából az jelentette a "problémát", hogy nagyon sokat kell olvasnom és a laptopomon nem szerettem (túl nagy, túl nehéz, kényelmetlen, több helyet foglal stb.), illetve ekkora mennyiségben nyomtatni sem nyomtattam (drága, nem túl kényelmes max. ha lefűzöd, nem környezetbarát és egyébként is felesleges, mert elolvasom és kész) és nem volt minden elérhető a könyvtárban, mindent pedig nyilván nem fogok megvenni sem (pláne, ha már eleve meg is kapjuk digitális formában). Én az ebook olvasó és az ipad között vacilláltam és végül azért esett erre a választás, mert nyilván több mindenre használható. Nagyon tetszik, hogy tudok rajzolni, írni, jegyzetelni a szövegre, ppt-kre is ahogyan mondod stb., ez szerintem is nagyon praktikus és kisebb, könnyebb, kényelmesebb. Én angol nyelvű szakon vagyok és van egy olyan funkciója is, hogy angolul a kézírást átírja gépelt szöveggé, ami azért elég jó :D Viszont órákon való jegyzetelésre nem nagyon szoktam használni, mert nekem a papír+toll jól bevált és szeretek kézzel, papírra írni bármilyen hülyén is hangozzon. Én azt szoktam csinálni, hogy félév elején kijelölöm "A jegyzetelős füzetet", csak azt hordom magammal és minden órán ebbe jegyzetelek, majd otthon készítek külön-külön füzetekbe szebb, átláthatóbb, logikusabb jegyzeteket (én órán gyorsan és rondán írok, nyilazva, karikázva stb., ezt rántom össze). Viszont abszolút el tudom képzelni azt is, hogy ipadre jegyzeteljek, mert teljesen jól működik, teljesen jól lehet vele kézzel írni, bírja az aksi, kis helyen is elfér, könnyű, kényelmesen tudod magaddal vinni mindenhova, akkor ott egy helyen megvan minden jegyzeted digitális formában stb., teljesen jó szerintem.
2021. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú és nagyon hasznos választ!

Igen, közben rájöttem, hogy nem opcionális, hogy melyik Ipadhez melyik tollat veszem, nekem a régebbi kell a kinézett készülékhez.

A nyomtatást én sem preferálom, érettségire készüléskor is csomó mindent kinyomtattam, aztán egy részébe bele se olvastam, papírpocsékolás. 300 diás diasorokat pedig pláne nem akarok kinyomtatni.


Én úgy tervezem, hogy órán is az IPaden írok, aztán utólag otthon korrigálom ami nagyon csúnya lett, vagy rossz helyen van, aztán ezzel igazából már át is olvastam a jegyzetet.


Közben egyébként eldöntöttem, hogy Ipad. Olcsóbb lesz a végösszeg, mint a Remarkable esetén lenne és sokkal több mindenre tudom használni.

2021. szept. 29. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Samsung a legjobb, hidd el. Picit nehezebb megszokni, de sokkal jobb bármi másnál. Nagyon hamar bele lehet jönni, és utána már könnyebb, mintha papírra írnál! 🙂

Elsőéves egyetemista vagyok én is, életem legjobb befektetése volt!

2021. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!