Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van rá mód, hogy az egyetemen...

Van rá mód, hogy az egyetemen ne csússzak évet az első félvben egymásra épülő tárgyak bukása miatt?

Figyelt kérdés

Másod éves vagyok és az a problémám hogy sok betegeskedés miatt kettő tantárgyam (ami egymásra épülős tárgy) nem lett meg, ezért a második félévben nem tudom majd felvenni a tantárgyak folytatását és emiatt szeptemberig várnom kellene hogy újra fel tudjam venni... ez pedig egy egész év csúszást jelentene.


Hallottam viszont olyat, hogy valahogy el lehet intézni azt, hogy a második félév során fel lehet venni a tantárgy folytatását, és vele együtt az előzö tárgyát is(ami most nem sikerült) annyi kritériummal hogy a bukott tárgyból kell előbb vizsgáznom majd és csak utanna a mehetnék a másikból..


Valóban lehetséges ilyesmit elintézni? Ha igen hogyan?



2021. dec. 21. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A tárgy oktatójával beszéld meg, hogy tartson vizsgát keresztfélévben. Az előfeltétel alóli felmentést pedig a TO-n kell intézni. De még nincs vége a vizsgaidőszaknak, MENJ ÁT! MOST!
2021. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1# A kérdező nem tud vizsgát felvenni, mivel nem lett meg a tárgya, azaz nem kapott aláírást.


Kérdező, párhuzamos tantárgyfelvételi kérelmet kell leadnod, amit a tanulmányi ügyintéződdel kell elintézned. Vedd fel vele a kapcsolatot és olvasd el a tvsz-t, mivel abban minden benne van.

2021. dec. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!