Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapestre készülök egyetemre....

Budapestre készülök egyetemre. A sulit és a kollégiumot leszámitva mennyi pénzböl tudnék kijönni ha kb. kéthetente járnék haza, csak az alapvetö dolgok érdekelnének (kaja, néha üditö).

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik igy élnek :D vagy tapasztalták ill. benne vannak :D köszee elöre iss
2008. dec. 15. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én nem Pestre járok ugyan, és hetente jövök, de leírom a tapasztalataimat. Mindig 5000 Ft-ot viszek vasárnap, ebből kábé 2000-et hozok haza, úgy, hogy ebből fizetem a 900 Ft útiköltséget (oda-vissza ennyi). Viszont én a kaja árán egy vagy két emberrel osztozom, attól függően mit veszek. Én főzök, megveszem a hozzávalókat, meg magamnak külön a szendvicsnekvalót, tejet, esetleg egy krémtúrót. Utána osztozunk. Ezt koleszban is megteheted, ha normális a szobatársa(i)d, és van hol és mivel főzni.

Nem ismerem a Pesti árakat, de nem lehetnek drágábbak.

Természetesen ha olyat főzünk (pl.húsétel) akkor többet is költhetek. Pl a héten 3000-ret vittem, egy 500-ast mentettem meg (hazahoztak a szüleim), pedig még két üveg bort is vettünk, forralt bornak.

Ja, igen. Vasárnap mindig viszek ennivalót, ez hétfőig, esetleg kedd délig tart. Szerda kivételével minden nap ebédelünk (abból, amit főztünk).

2008. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Javítok, mert kétértelmű lett. Szerda kivételével minden nap meleget ebédelünk, és minden este meleget vacsorázunk (abból, amit főztünk).
2008. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb. heti 10ezer forinttal számolj, annyi simán elmegy.
2008. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szerintem is heti 10ezerrel érdemes számolni, én annyit költök kb egy héten. így már a bérleted is tudod fizetni.


lehet, hogy elég lenne kevesebb is, ha nagyon spórolnék, de azért nem akarok rosszul élni.


ne felejtsd el a könyveket, jegyzeteket sem, azok sem olcsók!

2008. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hat, elso valaszolo te nagyon beosztod a penzt, szerintem amit leirtal nem realis. Mert igazabol te hetfore, keddve viszel magadnak meleg etelt otthonrol. Akkor szerda, csut., pentek marad csak, es szerdan sem esztek meleg kajat.

Es azert nemcsak kaja letezik szerintem.

De ugyesen csinalod, hat jobb mondjuk ezt hallani, mint amikor valakinek a keze kozul folyik a penz. Inkabb ilyen legyel, mint penzszoro.

2008. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem az a helyzet, hogy minden nap én főzök, de nagyon sok szülő a távolsági busszal is küld ételt az egyetemista gyerekének (legalábbis én hallottam egy csomó ismerőstől). Azért is írtam le ilyen részletesen, hogy tisztán láthasson a kérdező. Másrészt én osztozom a kaja árán, ezzel is spórolok egy csomót. És ha normális koleszben lakik, akkor ezt ő is megteheti majd.

De amúgy tényleg nagyon sóher vagyok, jól látod.


Első voltam.

2008. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!