Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelemből középszinten...

Történelemből középszinten szeretnék érettségizni és szeretnék 90% fölöttit írni. Milyen érettségi felkészítő könyvet tudnátok hozzá ajánlani?

Figyelt kérdés
Más tippeket is szívesen fogadok :) Előre is köszi

2022. febr. 4. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mátyus Gyöngyi, Bori István összefoglaló könyvét ajánlom, plusz a Száray tankönyvekből a képeket, forrásokat tanulmányozd, plusz nyilván az érettségiket nézegesd, hogy rutint szerezz. Nem nagy kunszt amúgy.
2022. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ennyit úgy is össze tudsz hozni, ha előtt héten figyelmesen elolvasod a tankönyveket

különösen az utolsó kettőt

2022. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik felkészítő könyvet sem tudom ajánlani, mind pocsék! A legjobb felkészülés: az összes eddigi érettségi feladatsor megoldása, akár emelt szintűeké is, + minél több esszét is megírni belőlük, sokat gyakorolni az esszéírást és a forráselemzést.
2022. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Boronkai Szabolcs: Érettségi témakörök vázlata történelemből (Középszint) c. könyvéből készültem. Épp 90 pontom lett:) Viszont igazat adok az utolsó kommentelőnek. Régebbi feladatsorok és esszéírás gyakorlása a legfontosabb és leghasznosabb!
2022. febr. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Boronkaist egyszer átolvastam, s annak köszönhetően 75% lett tavaly. A Mátyus-féle elég pocsék véleményem szerint. Ha abból készülök, talán még a 40%-ot se értem volna el.
2022. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!