Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem képes az iskola...

Miért nem képes az iskola elfogadni azt a tényt, hogy nem vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés
1997-ben kezdtem az ált.sulit,most novemberben lettem 18,én azt olvstam,hogy csak 16 éves koromig voltam tankötelezett.
2008. dec. 16. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Én azt találtam, hogy ha "sajátos nevelési igényű" valaki, akkor meghosszabbítható a tankötelezettsége, lehet, hogy ezért. (Azt nem tudom az idézőjeles rész konkrétan mit jelent, de az igazgató döntési köre.) [link]

Itt meg tudod nézni.

2008. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ne hidd el, ez a te esetedben nem igaz. Mivel a hatályos magyar jogszaabályok szerint a cselekvőképességed nem korlátozott, így jelen pillanatban te teljes jogú, cselekvőképes, felnőtt magyar állampolgár vagy. Ebben az esetben pedig az iskolának nem áll jogában dönteni a téged érintő jogi kérdésekben a jóváhagyásod nélkül, mivel a nagykorúváválásoddal a nevelői jogviszonyod mind a szülők, mind az iskola felől megszűnt. Igyekezz ezzel nem visszaélni a szüleid irányában, mert a dolognak két éle van, és csúnyán visszaüthet, de tény, hogy amennyiben jogerős bírósági döntés ki nem mondta rólad, hogy nem vagy cselekvőképességed birtokában, addig az iskolának kötelessége tudomásulvenni, hogy a tankötelezettséged lejárt. Bár elég fiatal vagy még otthagyni a sulit. Ha esetleg azon gondolkodsz, hogy "inkább megyek melózni", hát ne tedd, mert nagyon ráb*szol. Később pedig már hiába átkozod magad, túlkorosan elég nehéz bepótolni amit elmulasztottál, ráadásul a legtöbben, ha tehetnénk inkább járnánk suliba, mintsemhogy 2x annyi időt dolgozzunk, és hajtsuk a mókuskereket. Ha beleugrasz, nemigen van kiszállás, úgyhogy ha ilyesmin töröd a fejed, inkább gondold át mégeccer. Vagy válts sulit.
2008. dec. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia !Köszi a választ!
2008. dec. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!