Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy db érettsgégi tárgy...

Egy db érettsgégi tárgy ismétlése térítésmentesen?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12.-es de 5 éves képzésben veszek részt, idén érettségizek. A 13. évfolyamosok (akik csak szakmát tanulnak) egy darab érettségit ingyenesen ismételhettek (feltéve ha ugyanazon a szinten tették mint előtte). Ez lehetséges lesz az én esetemben is, vagy ez egy koronavírusban érettségizettekre vonatkozó eengedmény? Gyanúsan nem találok erről információt az interneten, de abban is biztos vagyok, hogy nekik nem kellett fizetniük.

#tanulás #érettségi #emelt szintű érettségi #ismétlőérettségi #érettségi2022
2022. ápr. 22. 23:36
 1/1 anonim válasza:
82%

Szia!


Már ahogyan említetted is, most érettségizel és utána még van egy éved az iskolában. Érettségi után már az érettségi bizonyítvány birtokában is természetesen lehet érettségizni, ez azonban költségbe kerül. Azonban, mivel neked még lesz egy egy éved (amit feltehetőleg nappali tagozatos tanulóként folytatsz), ebben az esetben díjmentesen van lehetőséged érettségizni! Ha esetleg mégsem lennél nappali tagozatos, csak abban az esetben szükséges fizetni az érettségi vizsgához, vagy ismétléséhez.

Az, hogy milyen szinten teszed az érettségit az tőled függ, ha ismételsz akkor természetesen ugyanazt a szintet ismétled, amelyet egyszer már megírtál,de érettségire való jelentkezéskor ugyanúgy tehetsz emeltet is, mint kiegészítő érettségi.


Remélem tudtam segíteni!


Eredményes felkészülést kívánok! 🙂

2022. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!