Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi oktatóknál miért...

Az egyetemi oktatóknál miért jellemző,hogy olyanokat is tesznek a vizsgába, amiket nem oktattak le és az általuk feldolgozásra kiadott anyagban sem szerepelt?

Figyelt kérdés

Lassan vizsgaidőszak.

Feltöltött egy mintavizsgát,hogy lássuk mire számíthatunk, tudjunk kalkulálni az idővel.

Több olyan elméleti és gyakorlati példa is szerepel benne, ami nincs az általa feldolgozásra kiadott anyagokban és nem is volt róla szó előadáson.


Most kapja az e-maileket a csoporttól, de még nem válaszolt senkit.


2022. máj. 12. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

A "jellemző" = gyakori, többtíz százalékos előfordulási arány; persze függően attól, miről beszélünk.

A kérdésed csak a te esetedről szól, amit felnagyítasz és höbörögsz vagy van még legalább 8-10 esetről tudásod? Szükség esetén módosítsd a kérdést!


"de még nem válaszolt senkit."

Te érted ezt a mondatot? Én nem... Egy egyetemistától azért elvárnám, hogy tudjon magyarul fogalmazni.


A szemeszter 14 hét, ami jó esetben 14 előadást, olykor mellé 14 szemináriumot is jelent. Az egyetemisták nagyjából 25%-a az, aki minden órán jelen van és egyben aktívan is figyel az órán. Te benne vagy ebben a 25%-ban? Lássuk be, nem kell nekik mindent azonnal elmondani, miért ne mondhatná el az egyik órán, és ha már a fele társaság nyomogatja az okos, előbb lelép és effélék, nyilván nem hallja meg. Nem védem feltétlen, hisz nem tudhatom, hogy így volt-e, de ez is egy eshetőség, ismerve a mai egyetemista réteget.


Szóval élek a gyanúperrel, hogy NEM BIZTOS, hogy ez most tanári hiba.

2022. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert sokaknál az ötös nem azt jelenti, hogy mindent tudsz, amit elédraktak, hanem hogy van egy általános tájékozottságod a témában, érdekel a terület, többet tudsz annál, mint ami az elvárt.


Szigorú értelemben a kettes szint az elvárt, innentől fogva az ötös kb bármi lehet: az is, hogy a tárgyról mindent tudsz és az is, hogy az a téma a kinked.


Pl nekünk záróvizsgán csak annak adtak ötöst, aki sokkal többet tudott, mint a tételek és kb úgy lehetett vele beszélgetni, mint egy nagytudású szakemberrel.. M

2022. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Meg sokan azt hiszik, hogy csak az az anyag része, amit leadtak, a kötelező és az ajánlott irodalom nem...
2022. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


igen elírtam, előfordul.Veled nem fordult még elő?

Ne személyeskedj és ne legyél nyelvtanfasiszta.


Minden előadáson részt vettem, plusz ő feltöltötte az anyagokat a moodle felületre, melyeket tüzetesen átnéztem és nincs közte a feladat,de még hasonló sem és nem csak én vettem észre ezt a problémát.


Vegye ki a vizsgából, azokat, amiket nem oktatott le.Ez így korrekt.


Ez már egy alapítványi egyetem, fontosak a hallgatók visszajelzései.Ha túl negatív értékelést kap, neki lesz "elbeszélgetése" a tanszékvezetővel.

2022. máj. 12. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Oh, rengetegszer volt ilyen. Pedig pont egy számomra nagyon érdekes tárgy volt, ott voltam minden órán, figyeltem is, mert tényleg érdekelt. De megírtam így is jóra.
2022. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

1. vagyok


Nem személyeskedtem. Amiket írtam, kutatási adatok. Hogy te melyik körbe tartozol, azt nem tudom...


És igen, tudod, vannak olyan momentumok, amikor azért illik odafigyelni, milyen munkát adsz ki a kezeid közül. Nekem is volt, nem egyszer, hogy elgépeltem valamit, vagy efféle. Én a legtöbbször újra átolvasom, mit írtam, mert fontos számomra, hogy jó munkát adjak ki a kezeim közül. Ezt pedig lehetett volna likvidálni...


Azt pedig, hogy mi korrekt, azt inkább hagyjuk. A magyar felsőoktatásban akár a tanári körében, akár a diákok körében ennél sokkal inkorrektebb megoldások is vannak. Ez legyen a legnagyobb probléma, ugyanakkor még mindig élek a gyanúperrel...

2022. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!