Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magánkollégiumi jelentkezéshez...

Magánkollégiumi jelentkezéshez fényképes önéletrajz?

Figyelt kérdés
Hogyan kell készíteni fényképes önéletrajzot, amit magánkollégiumok kérnek? Miket kell leírnom? Kézzel írott vagy gépelt kell? (nyilván ha ezek a követelmények le lennének írva a honlapon nem itt kérdezősködnék) Elsősorban olyanok válaszát várom, akik készítettek már ilyen életrajzot magánkollégium miatt és felvételt is nyertek.

2022. júl. 6. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Fénykép: jobb/bal felső sarok, igazolványkép vagy saját készítésű felsőtest, mosoly. Jobb a kedves, mint a túl komoly, hivatalos.

Önéletrajz: gépelt. Hol születtél, jol élsz, milyen iskolálba jártál, mit tanultál, mit tervezel tanulni, idegen nyelvek, sport, hobbik, közösségek (ez utóbbin lehet nagyobb hangsúly). Szeretik az aktív közösségi életet,ahol a közösségért teszel, önkénteskedsz pl.


Attól függően, hogy egyházi vagy magán a kollégium, máson lehet a hangsúly. Én anno sokat írtam a tanulmányi eredményeimről pl versenyek. Ma átolvasva azt gondolom, szimpatikusabb lettem volna, ha a közösségre helyezem a hangsúlyt. De felvettek ettől függetlenül.

2022. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod(: sokat segített

nem vagyok nagy közösségi ember (4 évig éltem középiskolai kollégiumban) én is inkább a tanulmányi és versenyeredményeimmel tűnik ki:D De azért megpróbálom megfogadni ezt a tanácsodat is.

2022. júl. 6. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Jav.: jol = hol (élsz). Tehát ha vidéki vagy, messze laksz, nagyon jól jönne a hely.

Ha 4 évig koliban éltél, azt is érdemes beleírni, hiszen látszik belőle, hogy nem lesz idegen a helyzet, nem lesz gond veled, önálló vagy, tudsz alkalmazkodni a szabályokhoz.

2022. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!