Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján keressek masszőr...

Mi alapján keressek masszőr tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy nem ártana még valamit csinálnom másodállásban és régen a suliban a tanáraim is, meg mostanában is kérdezgetik, hogy miért nem mentem el masszőrnek, mert jó kezem lenne hozzá.

Nézegetem a tanfolyamokat, de fogalmam sincs, hogy mivel kezdhetnék. Hogy egyáltalán melyik az alap masszázs. Mert most így hirtelen mondjuk egy japán arcmasszázst nem hinném, hogy lenne értelme elsajátítanom, amikor azt sem tudom, hogy egyáltalán a többit hogyan kell.. (ezt a japán arcmasszázst dobta fel a google vagy 4x)

Egyszóval, csak nézelődök, nézelődök és halvány lila fogalmam sincs, hogy mi micsoda és hogy egyáltalán mit keresek.



2022. júl. 19. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

3 féle lehetőség van, ha nyugati/modern masszázsról van szó:


1. Rehabilitációs terapeuta - Gyógymasszőr (2 év, ingyenes)

Ezzel lehet egészségügyben is dolgozni, a többivel csak vállalkozásban.

Ezt a képzést csak szakképzési centrumok indíthatják, tehát ott kell őket keresni. (pl.: Szegedi Szakképzési Centrum)


2. Regeneráló wellness szakember - Wellness masszőr (9-10 hónap, fizetős)

pl.: Oktáv indít ilyen képzést.


3. Svéd masszőr (pár napostól kezdve - több hónaposig vannak képzések, fizetős)

Nagyon sok suli van az egész országban, ahol ezt oktatják. Talán a Masszázsakadémia tűnik a legkomolyabbnak.


Ezek az alapok. A legmagasabb szint és tudás a gyógymasszőr. Ezekre építhetők rövidebb tanfolyamok, mint pl.: köpölyözés, cellulit masszázs stb.


Keleti masszázsok:

pl.: Thai, Shiatsu, Yumeiho


Ezek a képzések függetlenek a fenti képzésektől. Önmagukban is el lehet őket végezni. A magyar egészségügy által kevésbé elfogadottak.

2022. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) Akkor utánakeresek, mert csak az Alfa-kapost dobta fel nekem a net, abból pedig még mindig nem tudtam, hogy most mégis merre hány méter. :/ :D
2022. júl. 19. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Alfa-kapos ugyanolyan cég, mint az Oktáv, tehát ott nem lesz gyógymasszőr képzés, csak a rövidebb időtartamú fizetős képzések.
2022. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az még nem is akkora probléma, hogy nincs gyógymasszőr képzés, mert nem kimondottan gyógymasszőr szeretnék lenni.

Plusz menet közben ha még változik a véleményem, talán meg lehet oldani ilyen továbbképéssel.

2022. júl. 20. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!